Ranny w wypadku kierowca Formuły 2 wybudzony ze śpiączki

Moto
Ranny w wypadku kierowca Formuły 2 wybudzony ze śpiączki
fot. PAP/EPA

Ekwadorczyk Juan Manuel Correa, który 31 sierpnia na belgijskim torze Spa odniósł poważne obrażenia w wypadku podczas wyścigu Formuły 2, gdy tragicznie zginął Francuz Anthoine Hubert, został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Był w niej utrzymywany z powodu niewydolności oddechowej.

Do wypadku doszło, gdy na drugim okrążeniu wyścigu na jednym z zakrętów Hubert nie opanował swojego bolidu. Przy bardzo dużej prędkości wypadł z drogi i uderzył w bandę. Chwilę później w jego samochód wpadł Correa.

 

Bolidy zostały rozbite, wyścig został natychmiast przerwany, a poszkodowani przewiezieni do szpitali. W dwie godziny po wypadku Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) opublikowała oświadczenie potwierdzające, że w wyniku wypadku Hubert zmarł.

 

Correa - jak wynikało z pierwszego komunikatu medycznego - był w stanie stabilnym, a jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Później okazało się jednak, że 20-latek, kierowca rozwojowy F1 w teamie Alfa Romeo i wnuk byłego prezydenta Ekwadoru Rodrigo Borji, ma wiele obrażeń zagrażających życiu. Pojawiły się problemy z oddychaniem (zespół ostrej niewydolności), z nerkami, stwierdzono też pęknięcie żeber oraz skomplikowane złamania obu nóg.

 

Po kilku dniach pobytu w klinice w Liege kierowca został przewieziony do Wielkiej Brytanii. Teraz został wybudzony, choć jego stan jest nadal bardzo poważny. "Jego stan uległ zmianie, z krytycznego na poważny. Syn jest przytomny, ale nie jest jeszcze w pełni świadomy" - napisali w komunikacie rodzice.

 

Lekarze zapowiadają, że jak tylko miną problemy z oddychaniem, Correa przejdzie "poważną operację, która ma zminimalizować ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia prawej dolnej kończyny". Istnieje bowiem obawa, że być może konieczna będzie amputacja.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze