Być jak Dziekanowski. W Warszawie odbyła się kolejna edycja Dziekan Cup

Piłka nożna

W niedzielę po raz czwarty odbył się turniej Dziekan Cup. Młodzi zawodnicy z roczników 2012-13 rywalizowali pod czujnym okiem Dariusza Dziekanowskiego. Zwycięzcami okazali się piłkarze klubu UKS Markus Warszawa.

Nie przed komputerem czy telewizorem, a na boisku, spędzili niedzielne popołudnie piłkarze czterech stołecznych drużyn, które wzięły udział w organizowanym po raz czwarty turnieju Dziekan Cup. W zawodach pod patronatem Dariusza Dziekanowskiego, byłego reprezentanta Polski i piłkarza Legii Warszawa, a obecnie eksperta Polsatu Sport, uczestniczyli zawodnicy z roczników 2012-2013 z klubów: Orlik Mokotów, Markus Warszawa, Victorios Ursynów i Ząbkovia Ząbki. – To turniej dla dzieci, które przychodzą tu miło spędzić czas. Nigdy nie były to zawody w których ambicją jest tylko wygrywanie. Oprócz tego, że gramy w piłkę, jest też strefa zabaw, konkurs plastyczny i dodatkowe atrakcje – opowiada Agnieszka Macheta, zastępca dyrektora mokotowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nie tylko dla zawodników, ale także dla rodziców, największą atrakcją była obecność Dariusza Dziekanowskiego, który od samego rana obserwował zmagania młodych piłkarzy. – Przede wszystkim zwracam uwagę na to, że nie ma tu… żadnej taktyki. Podpatrywałem trenerów i słuchałem tego, co mówią, i całe szczęście, że im też chodzi o to, by dzieciaki kiwały, strzelały bramki i były szczęśliwe – tłumaczy Dziekanowski, który w reprezentacji rozegrał 63 spotkania.

Zwycięzcami czwartej edycji Dziekan Cup zostali piłkarze Markus Warszawa, którzy wygrali wszystkie trzy mecze. Za nimi uplasowały się Orlik Mokotów, Ząbkovia i Victorios Ursynów.
seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze