Kowboje kontra Straż Miejska podczas XVIII Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo

Inne

W weekend we Wrocławiu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo. Na kibiców, którzy przyszli obserwować popisy jeźdźców z poziomu trybun, czekało wiele niespodzianek, w tym pokazowy pojedynek westernowców z reprezentacją konnej straży miejskiej.

Osiemnaste mistrzostwa odbyły się w znakomitej atmosferze. Zawodnicy dosiadający ponad 100 koni wzięli udział w następujących konkurencjach: trail, western horsemanship, western pleasure, barrel racing, pole bending, cowboy parallel, cowboy trail, cowboy race oraz team cowboy race.

 

W najbardziej prestiżowej dyscyplinie trail open zwyciężyła Klaudia Sójka.

 

- Podczas osiemnastych mistrzostw mogliśmy obserwować konkurencje techniczne, ale również szybkościowe, takie jak wyścigi wokół beczek czy też tyczek. Nie zabrakło również nowej dyscypliny cowboy race, przyciągającej uwagę kibiców dzięki swojej dynamiczności. Polega ona na pokonaniu konno toru z przeszkodami, które nie są naturalne dla płochliwych zwierząt, jakimi są konie. Na trasie przejazdu umieszcza się więc kolorowe balony czy plandeki - powiedział prezes Polskiej Ligi Western i Rodeo Tomasz Turkowski.

 

Ciekawostką był również pojedynek westernowców z reprezentantami straży miejskiej, wygrany ostatecznie przez tych pierwszych. Każda drużyna wystawiła po trzech zawodników i liczył się najlepszy czas przejazdu któregokolwiek z nich.

 

- Z kowbojami łączy nas pasja do koni. W ramach ćwiczeń straży miejskiej również pokonujemy tory, tyle że na naszych znajdują się często również niebezpieczne przeszkody, takie jak ogień czy dym - powiedział komendant Straży Miejskiej Zbigniew Golonka.

 

W załączonych materiałach wideo rozmowy z Tomaszem Turkowskim, Zbigniewem Golonką oraz Jackiem Grobelnym.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie