ME w strzelectwie: Dziewiąte miejsce polskiego miksta

Agata Nowak (Świt Starachowice) i Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) zajęli w Bolonii 9. miejsce w pistolecie standard na 25 m w konkurencji par mieszanych strzeleckich mistrzostw Europy. 15. lokata w stawce dwudziestu startujących przypadła Joannie Tomali i Piotrowi Danilukowi (oboje Flota Gdynia). Triumfowały Niemcy przed Ukrainą I i Szwecją.

Polacy zdobyli dotychczas w Bolonii cztery medale w tym dwa złote w karabinie na 50 m z postawy leżąc w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Wynik polskiej trójki - 1878,3 to rekord świata.

Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Majka, a trzeci był Tomasz Bartnik. Obok nich w drużynie wystąpił Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja), sklasyfikowany na 10. miejscu.

Wcześniej na podium stanął junior Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) zajmując trzecie miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw.