MotoGP: Kolejny triumf Marqueza

Moto

Rywalizujący w "królewskiej" klasie MotoGP hiszpański motocyklista Marc Marquez (Honda) zwyciężył w Grand Prix Aragonii, 14. rundzie mistrzostw świata. Na pięć imprez przed końcem sezonu ma w klasyfikacji generalnej 98 punktów przewagi nad jej wiceliderem.

Marquez wystartował w niedzielę po raz 200. w karierze i odniósł 52. zwycięstwo w tej klasie, a ósme w tym sezonie. Drugi na mecie w Aragonii był Włoch Andrea Dovizioso (Ducati), wicelider cyklu, który miał blisko pięć sekund straty. Trzecie miejsce zajął Australijczyk Jack Miller (Pramac).

Hiszpan jest coraz bliższy zdobycia czwartego z rzędu i szóstego w karierze tytułu mistrza świata. Może zapewnić go sobie już w następnym wyścigu, który odbędzie się 6 grudnia w Tajlandii.

W Aragonii w klasie Moto2 zwyciężył Brand Binder (KTM) z RPA. Trzecie miejsce zajął młodszy brat Marca Marqueza - Alex, reprezentujący team Kalex. On także prowadzi w klasyfikacji generalnej w swojej klasie.

W Moto3 najszybszy był inny Hiszpan Aron Canet (KTM), który ma 18 punkty i zbliżył się na dwa do lidera cyklu - Włocha Lorenzo Dalla Porty (Honda).