Premierowy gol Polaka w lidze tureckiej

Radosław Murawski (z numerem 8).

Powody do zadowolenia ma kolejny polski piłkarz grający w Turcji. Radosław Murawski, bo o nim mowa, strzelił swojego pierwszego gola dla Denizlisporu. To trafienie dało punkt, gdyż beniaminek zremisował 1:1 w meczu 5. kolejki ligi tureckiej z Kayserisporem.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy za sprawą Pedro Henrique wyszli na prowadzenie. Brazylijczyk już w 13. minucie pokonał innego naszego rodaka, który strzeże bramki Denizlisporu - Adama Stachowiaka.

Minimalne prowadzenie miejscowych utrzymywało się bardzo długo. Jednak kwadrans przed końcem starcia Murawski wpisał się na listę strzelców. Dla Polaka, który rozegrał pełne 90 minut, był to premierowy gol na tureckich boiskach.

Stachowiak również rozegrał całe spotkanie. Duet Polaków dotychczas w pięciu meczach ligowych za każdym razem przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Beniaminek z naszymi graczami w składzie jest rewelacją tego sezonu nad Bosforem. Aktualnie Denizlispor jest wiceliderem tabeli ligi tureckiej z dorobkiem ośmiu punktów.

Stachowiak rozgrywa swój drugi sezon w klubie z Denizli. Z kolei Murawski dołączył do rodaka latem z US Palermo i od razu stał się podstawowym zawodnikiem.