Taekwondo: Sukcesy Polaków w Pucharze Świata

Sporty walki

W sobotę Warszawa była stolicą zawodników taekwondo olimpijskiego z całego globu. W Polish Open - Warsaw Cup 2019 wzięło udział 300 seniorów koreańskiej sztuki walki, wśród których nie zabrakło przedstawicieli Polski. Biało-Czerwoni wywalczyli siedem medali i zdobyli cenne punkty w rankingach kwalifikacyjnych.

Warszawa po raz piąty gościła taekwondowców na Pucharze Świata. Sobota należała do seniorów. Prócz reprezentantów Polski do stolicy przybyli również przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Izraela, Serbii, Grecji, Hiszpanii, Rosji, Białorusi, Norwegii, Finlandii, Luksemburga, Chorwacji, Francji, Belgii i Egiptu.

 

Wśród wszystkich uczestników z Polski najlepiej wypadła Patrycja Adamkiewicz, która zajmuje ósmą pozycję w światowym rankingu. Na swoim koncie ma brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy oraz brązowy medal na uniwersjadzie. Na stołecznym turnieju udało jej się wywalczyć złoty krążek. W walce finałowej pokonała Norweżkę Marie Magnus.

 

 

Poza złotem Adamkiewicz, polscy zawodnicy wywalczyli trzy srebrne i trzy brązowe medale w poszczególnych kategoriach:

 

1. miejsce w kategorii do 57 kg.
Patrycja Adamkiewicz

 

3. miejsce w kategorii powyżej 73 kg.
Dagmara Haremza

 

2. miejsce w kategorii do 58 kg.
Mateusz Szczesnowski

 

2. miejsce w kategorii do 74 kg.
Karol Wladyslaw Robak

 

3. miejsce w kategorii do 80 kg.
Karol Holubowicz

 

2. miejsce w kategorii powyżej 87 kg.
Piotr Hatowski

3. miejsce w kategorii powyżej 87 kg.
Mikolaj Szaferski

 

Od Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000 r.) taekwondo dołączyło do pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich. Dlatego taekwondowcy podczas turnieju rywalizowali nie tylko o medale, ale również o punkty w klasyfikacjach. W tym momencie szczególnie ważny dla zawodników jest ranking europejski, który będzie decydował o awansie na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. Najbliżej bezpośredniej promocji na olimpiadę jest Aleksandra Kowalczuk, która plasuje się na czwartej pozycji rankingu europejskiego. Zawodnicy niżej ustawieni w klasyfikacji będą musieli zawalczyć w turnieju kwalifikacyjnym w kwietniu.

 

Druga część turnieju (niedziela) przeznaczona jest dla młodszych zawodników, którzy będą walczyć w kategorii kadetów i juniorów.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie