Wygrana Lokomotiwu. Krychowiak z asystą

Lokomotiw Moskwa pokonał na wyjeździe Orenburg 3:2. Piękną asystą przy pierwszym golu popisał się Grzegorz Krychowiak. Polak rozegrał 68 minut, co nie przeszkodziło mu w zostaniu zawodnikiem spotkania. Maciej Rybus spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Po świetnym występie w Lidze Mistrzów Lokomotiw odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem w rosyjskiej Priemjer-Ligi. Drużyna Krychowiaka objęła prowadzenie już w 10 minucie meczu, właśnie za sprawą Polaka. 29-letni pomocnik idealnie dośrodkował piłkę na głowę Dmitriego Barinova, a ten pokonał bramkarza.

Reprezentant Polski został zmieniony w 68. minucie meczu. Występ w niepełnym wymiarze czasowym nie przeszkodził mu jednak w zdobyciu statuetki najlepszego gracza spotkania. Lokomotiw poinformował o nagrodzie dla Krychowiaka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dzięki wygranej Lokomotiw ma na swoim koncie dwadzieścia punktów po dziesięciu kolejkach. Wicemistrz Rosji znajduje się na czwartej pozycji w tabeli ze stratą trzech punktów do liderującego Zenita St-Petersburg.

Statystyki Krychowiaka w bieżącym sezonie mogą imponować. W dziesięciu meczach ligowych pomocnik zdobył cztery bramki.

Orenburg – Lokomotiw 2:3 (0:1)
Bramki: Filip Rogic 69, Artem Kulishev 90+3 – Dmitri Barinov 10, Fiodor Smolov 48 (k.), Eder 88