Leon: Naszym celem jest Paryż

- Jesteśmy w bardzo dobrej formie i nadal chcemy grać swoją siatkówkę. W kolejnych meczach zamierzamy utrzymać zwycięską passę. Naszym celem jest wyjazd do Paryża - powiedział Wilfredo Leon po wyeliminowaniu Niemiec (3:0) w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

Marcin Lepa: Taktyka Niemców była prosta - celowali w ciebie. W pierwszym secie aż osiem razy musiałeś przyjmować piłkę, ale pozbierałeś się bardzo szybko w ataku. Michał Kubiak zabezpieczał defensywę, z kolei ty odpowiadałeś za ofensywę. Nazbierałeś 18 punktów.

Wilfredo Leon: Generalnie tak właśnie to wyglądało. Na treningu również ćwiczyłem przyjęcie. Muszę jeszcze dopracować grę na przyjęciu, ale przede wszystkim cieszy kolejna wygrana bez straty seta.

Był taki moment, że wystrzeliłeś pistoletem, jak Krzysztof Piątek. Pokazałeś, że jest moc w ataku z twojej strony.

Po jednej z akcji, która była bardzo udana emocje wzięły górę, stąd moja reakcja. Poza tym podoba mi się cieszynka Piątka.

Za chwilę czeka nas półfinał. Jakie nastawienie?

Nieważne z kim przyjdzie nam grać, każdy rywal na tym etapie jest bardzo silny. Jednak nie martwimy się tym. Jesteśmy w bardzo dobrej formie i nadal chcemy grać swoją siatkówkę.