Krispol 1. Liga siatkarzy: Nowy klub dołączy... w trakcie sezonu!

Siatkówka
Krispol 1. Liga siatkarzy: Nowy klub dołączy... w trakcie sezonu!
fot. PAP

Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej rozpatrzył we wtorek sprawę z odwołania Klubu AZS Częstochowa SA w przedmiocie odmowy licencji klubowej na sezon 2019/20. Klub nie uzyskał licencji na grę w Krispol 1. Lidze siatkarzy. Jego miejsce na zapleczu PlusLigi zajmie SPS Chrobry Głogów.

Sąd utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję, to znaczy podtrzymał stanowisko Komisji Licencyjnej z 11 września o odmowie przyznania KS AZS Częstochowa SA licencji klubowej na sezon 2019/20.
 
Z kolei Prezydium Zarządu Polskiego Piłki Siatkowej rozpatrywało wnioski: Polskiej Ligi Siatkówki, STS Olimpia Sulęcin i SPS Chrobry Głogów w przedmiocie dokooptowania do rozgrywek Krispol 1. Ligi siatkarzy jednego klubu.
 
W świetle decyzji Sądu Odwoławczego przy Polskim Związku Piłki Siatkowej z  24 września 2019 roku, o utrzymaniu w mocy decyzji o odmowie wydania licencji klubowej na sezon 2019/20 Klubowi Sportowemu AZS Częstochowa Sportowa Spółka Akcyjna, postanowiło dokooptować do składu  Krispol 1. Ligi w sezonie 2019/20 zespół SPS Chrobry Głogów.
 
Drużyna z Głogowa dołączy więc do rozgrywek zaplecza ekstraklasy w trakcie sezonu, gdyż rozegrano już dwie kolejki spotkań. Siatkarze AZS Częstochowa mieli się w nich zmierzyć z KPS Siedlce oraz Exact Systems Norwid Częstochowa, ale mecze te nie zostały rozegrane.
 
RM, Polsat Sport, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze