Liga Mistrzów: Poznaliśmy miasta, w których odbędą się trzy finały

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Poznaliśmy miasta, w których odbędą się trzy finały
fot. PAP/EPA

W St. Petersburgu, Monachium i Londynie odbędą się kolejno od 2021 roku finały piłkarskiej Ligi Mistrzów - zadecydował we wtorek w Lublanie Komitet Wykonawczy UEFA. Po raz pierwszy postanowiono wybrać od razu trzech gospodarzy.

Mecze odbędą się na stadionach Zenitu, Bayernu i na Wembley. Na tych trzech obiektach zaplanowane są także spotkania mistrzostw Europy 2020. To oznacza, że napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Robert Lewandowski ma szansę w 2022 roku zagrać w finale "u siebie" na Allianz Arenie.

 

Komitet Wykonawczy zadecydował również, że finał Ligi Europy w 2021 roku rozegrany zostanie w Sewilli. Z kolei mecz o Superpuchar UEFA 2021 - między zwycięzcami Ligi Mistrzów i Europy - odbędzie się w Belfaście.

 

Już wcześniej podano lokalizacje finałów w sezonie 2019/20. Liga Mistrzów zakończy się w Stambule, Liga Europy w Gdańsku, a spotkanie o Superpuchar UEFA rozstrzygnięte zostanie w Porto.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze