ME w strzelectwie: Piąta lokata Polek w karabinie w Bolonii

Inne
ME w strzelectwie: Piąta lokata Polek w karabinie w Bolonii
fot. PAP

Reprezentacja Polski kobiet zajęła w Bolonii piąte miejsce w strzeleckich mistrzostwach Europy w karabinie na 300 m z postawy leżąc. Zwyciężyły Szwajcarki - 1786 pkt przed Niemkami i Szwedkami - po 1785 pkt.

Polski strzelające w składzie: Karolina Kowalczyk, Sylwia Bogacka i Paula Wrońska uzyskały 1763 pkt. Przed nimi znalazły się jeszcze Estonki - 1766.

 

Triumfatorka rywalizacji indywidualnej Brytyjka Seonaid McIntosh wynikiem 599 pkt wyrównała rekord świata.

 

Wśród mężczyzn w tej samej konkurencji złoty medal przypadł Szwedom - 1796 pkt (rekord świata), srebrny Węgrom - 1792, a brązowy Szwajcarom - 1791. Polska (Tomasz Bartnik, Daniel Romańczyk i Andrzej Burda) uplasowała się w stawce 13 drużyn na 9. miejscu.

 

Indywidualnie zwyciężył Norweg Simon Claussen. W eliminacjach Francuz Flores Remi Moreno i Szwed Karl Olsson wyrównali wynikiem 600 pkt rekord globu.

 

Polacy zdobyli dotychczas w Bolonii cztery medale, w tym dwa złote w karabinie na 50 m z postawy leżąc w rywalizacji indywidualnej i drużynowej (ich wynik 1878,3 to rekord świata).

 

Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Majka, a trzeci był Tomasz Bartnik. Obok nich w drużynie wystąpił Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja), sklasyfikowany na 10. miejscu. Wcześniej na podium stanął junior Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn), zajmując trzecie miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw.

 

Mistrzostwa w Bolonii zakończą się 26 września.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze