MŚ w klasie RS:X: Klepacka trzecia po pierwszym dniu na Gardzie

Inne
MŚ w klasie RS:X: Klepacka trzecia po pierwszym dniu na Gardzie
fot. PAP

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) zajmuje trzecie miejsce po pierwszym dniu rozgrywanych na włoskim jeziorze Garda mistrzostw świata w windsurfingowej klasie RS:X. W rywalizacji mężczyzn Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) plasuje się siódmej pozycji.

Klepacka rozpoczęła w Torbole rywalizację w swojej grupie od drugiej pozycji, a później zajęła piąte i dziewiąte miejsce. Brązowa medalistka igrzysk z Londynu w 2012 roku ma tyle samo punktów ile druga wicemistrzyni Europy Brytyjka Emma Wilson. Stawkę 106 zawodniczek otwiera Włoszka Marta Maggetti.

 

Kolejna z biało-czerwonych Maja Dziarnowska zajmuje 18. lokatę, Małgorzata Białecka sklasyfikowana jest na 21., a Karolina Lipińska (wszystkie SKŻ Ergo Hestia Sopot) na 27. pozycji. Broniąca tytułu Holenderka Lilian de Geus jest szósta.

 

Z kolei Myszka w inauguracyjnym starcie był czwarty, a następnie dopłynął na metę na 14. i trzecim miejscu. Po pierwszmy dniu regat na 20. pozycji plasuje się Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą), a na 28. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia).

 

W gronie 130 zawodników na czele znajduje się brązowy medalista igrzysk z Rio de Janeiro w 2016 roku Francuz Pierre Le Coq, a kolejne lokaty zajmują wicemistrz świata i złoty medalista mistrzostw Europy Holender Kiran Badloe oraz Tom Squires Wielkiej Brytanii. Broniący tytułu i dwukrotny złoty medalista igrzysk Dorian van Rijsselberghe z Holandii jest 13.

 

Te mistrzostwa są dla polskich deskarzy drugą wewnętrzną kwalifikacją do igrzysk. Olimpijską przepustkę dla kraju w klasie RS:X uzyskali w ubiegłym roku w mistrzostwach świata w duńskim Aarhus. Bezpośrednio dokonali tego Klepacka i Tarnowski, którzy solidarnie zajęli piąte miejsce.

 

O indywidualne prawo startu w 2020 roku w Tokio biało-czerwoni mają rywalizować podczas trzech imprez – pierwsze były rozegrane w kwietniu na Majorce mistrzostwa Europy, a kolejne to mistrzostwa świata w Torbole oraz w Auckland - w Nowej Zelandii deskarze ścigać się będą pod koniec lutego.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze