MŚ w kolarstwie: Pewny triumf Amerykanki. Odległa lokata Plichty

Amerykanka Chloe Dygert zdobyła złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie, zdecydowanie wygrywając rywalizację w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 30,3 km z Ripon do Harrogate w Anglii. Jedyna Polka w stawce Anna Plichta zajęła 36. miejsce.

Dygert uzyskała czas 42.11 i miała ponad półtorej minuty przewagi nad drugą we wtorek Holenderką Anną van der Breggen, srebrną medalistką sprzed roku z Innsbrucku. Trzecie miejsce w Yorkshire zajęła triumfatorka dwóch ostatnich edycji MŚ, inna Holenderka Annemiek van Vleuten.

Rywalizacja odbyła się na mokrej jezdni, a z powodu obfitych opadów deszczu start opóźniono o 40 minut - z 15.50 na 16.30. Wcześniej we wtorek odbyły się zawody młodzieżowców (do 23 lat) na tej samej trasie. Triumfował Duńczyk Mikkel Bjerg, a Filip Maciejuk zajął 30. miejsce.

W środę na dystansie 54 km ścigać się będzie elita mężczyzn. Polskę reprezentować mają Maciej Bodnar i Kamil Gradek.