Fatalne wyniki Ronaldo! Jest jednym z najgorszych w historii Serie A

Piłka nożna
Fatalne wyniki Ronaldo! Jest jednym z najgorszych w historii Serie A
fot. PAP

Cristiano Ronaldo miał udane wejście do Serie A. W pierwszym sezonie wywalczył mistrzostwo kraju, a także został wybrany najlepszym piłkarzem rozgrywek. Istnieje jednak statystyka, w której zajmuje drugie miejsce. Jest to dość niechlubna lista...

Jeszcze za czasów gry w Manchesterze United czy w Realu Madryt Portugalczyk błyszczał w aspekcie wykonywania rzutów wolnych. Wiele jego uderzeń lądowało w siatce, lecz od jakiegoś czasu coś się zepsuło. Mimo fatalnej skuteczności Ronaldo się tym nie zraził i nadal podchodził do rzutów wolnych.

 

CR7 ma na koncie 54 gole w karierze ze stojącej piłki (32 w Realu Madryt, 13 w Manchesterze United oraz 9 w Sportingu). Ciągle jednak czeka na premierowe trafienie w barwach Juventusu. Nie liczy się nawet to, że do tej pory bardzo dobrze w wykonywaniu rzutów wolnych radził sobie Miralem Pjanic.

 

Ronaldo wykonywał 18 rzutów wolnych i żadnego nie zamienił na bramkę. To drugi najgorszy wynik w historii Serie A! Gorszy jest tylko Camillo Ciano, który w zeszłym sezonie bronił barw Frosinone. Próbował 21 razy i ani razu mu się nie udało trafić do siatki.

 

Łącznie z Ligą Mistrzów Ronaldo strzelał z rzutu wolnego 24 razy. 15 razy nie pokonał muru, 2 razy nie trafił w bramkę, a 7 razy jego uderzenie bronił bramkarz.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie