Totolotek Puchar Polski: Koniec fatalnej passy i awans ŁKS-u

W czwartkowym meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski ekipa ŁKS-u Łódź wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem 3:0 i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. Podopieczni Kazimierza Moskala tym zwycięstwem przerwali fatalną passę siedmiu porażek z rzędu.

Oba zespoły na przełomie tego oraz poprzedniego sezonu zamieniły się miejscami. Sosnowiczanie spadli z ekstraklasy, natomiast łodzianie uzyskali do niej awans. Jedni i drudzy nie zaliczą początku obecnych rozgrywek do udanych. Piłkarze Zagłębia plasują się tuż nad strefą spadkową, podczas gdy beniaminek z najwyższej klasy zamyka ligową stawkę, przegrywając siedem ostatnich spotkań.

Obie ekipy liczyły na poprawę nastrojów po czwartkowym meczu w krajowym pucharze. Niezwykle trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji, biorąc pod uwagę dyspozycję obu drużyn.

Już w 5. minucie rywalizacji goście powinni objąć prowadzenie, ale nie wykorzystali dogodnej okazji z najbliższej odległości. Świetnej szansy nie wykorzystał Piotr Pyrdoł, który zrehabilitował się kwadrans później. Łodzian wpadł w pole karne i pokonał golkipera gospodarzy.

Przyjezdni z centralnej Polski przejęli inicjatywę i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Skromne prowadzenie ŁKS-u utrzymało się do przerwy.

Początek drugiej połowy był spokojny do 53. minuty. Wówczas po asyście Dragoljuba Srnicia na listę strzelców wpisał się Artur Bogusz. Cała akcja miała miejsce po rzucie rożnym i ŁKS prowadził już 2:0.

Sosnowiczanie poważnie zagrozili bramce Arkadiusza Malarza w 66. minucie, kiedy w poprzeczkę trafił Mateusz Szwed po strzale z dystansu.

W myśl powiedzenia "niewykorzystane akcje lubią się mścić", trzy minuty później beniaminek ekstraklasy strzelił trzeciego gola. Rafał Kujawa uderzeniem głową po podaniu Artura Bogusza ustalił wynik na 3:0 na korzyść ŁKS-u.

W samej końcówce miejscowi kończyli mecz w osłabieniu, ponieważ wykorzystali limit zmian, mając problemy zdrowotne niektórych zawodników. Rezultat nie uległ jednak zmianie i goście mogli cieszyć się z pewnego triumfu, przerwania fatalnej passy porażek i awansu do 1/16 finału krajowego pucharu.

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 0:3 (0:1)
Bramki: Pyrdoł 21, Bogusz 53, Kujawa 69

Zagłębie: Krystian Stępniowski - Dawid Ryndak, Kacper Radkowski (50. Filip Karbowy), Piotr Polczak, Rafał Grzelak - Mateusz Szwed, Tomasz Hołota, Michał Kieca, Szymon Pawłowski (46. Patryk Mularczyk), Stanisław Biłeńkyj (57. Tomasz Nawotka) - Błażej Radwanek

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Artur Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Kamil Rozmus - Piotr Pyrdoł (82 Adam Ratajczyk), Dragoljub Srnić, Bartłomiej Kalinkowski, Pirulo (68 Dani Ramírez), Michał Trąbka - Rafał Kujawa (73 Patryk Bryła)

Żółte kartki: Grzelak, Mularczyk - Kalinkowski