Totolotek Puchar Polski: Odra Opole w 1/16 finału! Arka upokorzona przez outsidera Fortuna 1 Ligi

Odra Opole w niesamowitych okolicznościach wywalczyła awans do 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski! Gospodarze pokonali Arkę Gdynia 1:0, a zwycięski gol Miłosza Trojaka padł w ósmej minucie doliczonego czasu. Niespodzianka stała się faktem, bo za taką należy uznać wyeliminowanie ekipy z Ekstraklasy przez ostatnią drużynę Fortuna 1 Ligi.

Początek meczu był bardzo spokojny w wykonaniu obu ekip. Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście, którzy w 23. minucie wykreowali sytuację strzelecką. Jednak uderzenie z woleja zza pola karnego Nando Garcii Puchadesa było niecelne.

Przewagę optyczną miała Arka, ale w końcówce pierwszej połowy to Odra była bardziej konkretna. W 36. minucie po ładnej kombinacyjnej akcji groźny strzał zza "szesnastki" oddał Martin Adamec. Uderzenie Słowaka z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Kacper Krzepisz. Kilka sekund później po wykonaniu stałego fragmentu gry w polu karnym gdynian powstało olbrzymie zamieszanie, ale ostatecznie zagrożenie zostało zażegnane przez jednego z obrońców.

W doliczonym czasie pierwszej odsłony Trojak oddał bardzo niebezpieczny strzał z dystansu. Próba pomocnika Odry była minimalnie niecelna i na przerwę gospodarze oraz goście schodzi bez zdobyczy bramkowej.

W drugiej części gry działo się nieco więcej. Już w 48. minucie Rafał Siemaszko stanął przed szansą na otworzenie wyniku, ale piłka po strzale głową doświadczonego napastnika zatrzymała się na poprzeczce. Siedem minut później kapitan Arki próbował pokonać Kacpra Rosę, który dwie minuty wcześniej zmienił Artura Krysiaka w bramce, uderzeniem przewrotką, ale ta próba też był nieudana. Piłka minęła słupek bramki gospodarzy.

W 57. minucie blisko trafienie samobójczego był środkowy obrońca "Arkowców" Christian Maghoma. Ostatecznie futbolówka po interwencji gracza pochodzącego z Demokratycznej Republiki Konga wyszła na rzut rożny. Jedenaście minut później zespół prowadzony przez Piotra Plewnię był jeszcze bliżej wyjścia na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z "kornera" strzał głową oddał Trojak, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę, a następnie znalazła się w rękach bramkarza Arki.

Sędzia Daniel Stefański doliczył aż osiem minut do regulaminowego czasu. W dodatkowych minutach oba zespoły potrafiły stworzyć sobie okazje, ale tę najważniejszą - bramkową przeprowadziła Odra. W ósmej minucie doliczonego czasu po dośrodkowaniu Adamca z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym gości zachował się Trojak, który tym razem uderzeniem głową pokonał młodego bramkarza Arki. Zwycięska akcja do złudzenia przypominała tę z 68. minuty, po której wychowanek Górnika Wałbrzych trafił w poprzeczkę.

Odra Opole - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramki: Trojak 90+8

Odra Opole: Artur Krysiak (52. Kacper Rosa) - Bartłomiej Wdowiak, Piotr Żemło, Mateusz Kamiński (81. Mateusz Wypych), Tomas Mikinic - Martin Adamec, Miłosz Trojak, Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus, Dawid Błanik - Hubert Sobol

Arka Gdynia: Kacper Krzepisz - Samuel Araujo, Luka Maric, Christian Maghoma, Michael Olczyk - Jakub Wawszczyk, Adam Danch, Marcin Budziński, Nando Garcia Puchades (79. Jan Łoś) - Rafał Siemaszko (72. Marcus Vinicius da Silva), Fabian Serrarens (46. Jakub Wilczyński)

Żółte kartki: Adamec - Araujo, Puchades, Maghoma