Sawicki: Błękitni znów mogą napisać piękną historię

Piłka nożna

Czekam na mecz Widzewa Łódź z Legią Warszawa, bo Widzew się odradza, zaczyna grać coraz lepiej. To będzie świetna promocja piłki – powiedział po losowaniu 1/16 Totolotek Pucharu Polski sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Jednym z hitów kolejnej rundy Totolotek Pucharu Polski będzie mecz Widzewa Łódź z Legią Warszawa. Cieszy was fakt, że taki klasyk trafił się na tak wczesnym etapie?
 
To jest para, która cofa nas wiele lat do tyłu i pokazuje wielkie mecze, jakimi zawsze były spotkania Widzewa z Legią. Z pewnością będzie to emocjonujące wydarzenie dla kibiców, a dla Totolotek Pucharu Polski – wielka promocja. Czekam na ten mecz, bo Widzew się odradza, zaczyna grać coraz lepiej, niedawno ograł wicelidera Ekstraklasy Śląsk Wrocław. Jestem więc bardzo ciekaw, jak zaprezentuje się na tle Legii.
 
W piątek wylosowano tylko jedną parę ekstraklasową: ŁKS Łódź – Górnik Zabrze. A to oznacza, że w innych parach mogą zdarzyć się niespodzianki.
 
Oczywiście, bo niespodzianki w Pucharze to nic nowego. Już ta runda pokazała, że wiele drużyn z niższych klas rozgrywkowych przechodzi dalej pokonując zespoły z wyższych lig. Jestem pewien, że w tej rundzie również tak będzie. Jak to zwykle bywa – trzymamy kciuki za słabszych.
 
W Pucharze wciąż grają Błękitni Stargard, którzy cztery lata temu awansowali aż do półfinału. Wierzy pan, że znów mogą nas zaskoczyć?
 
Bardzo im tego życzę. Pamiętam jak dzisiaj półfinały, gdzie drużyna ze Stargardu grała pięknie, była ciut ciut od finału i przegrała z Lechem dopiero po dogrywce. Być może Błękitni znów napiszą piękną historię, bo wiedzą, jak fajnie smakuje gra w Pucharze Polski.
seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze