"Cichy Pit" miał ostatnie słowo! Najlepsza akcja meczu o brąz ME siatkarzy (WIDEO)

Polacy zdobyli w Paryżu brązowy medal mistrzostw Europy siatkarzy. W swym ostatnim meczu turnieju pokonali Francuzów w trzech setach, ale spotkanie miało zacięty przebieg. Kibice w AccorHotels Arena obejrzeli kilka znakomitych akcji. Pokazała to choćby jedna z dłuższych wymian pierwszego seta, zakończona efektownym blokiem Piotra Nowakowskiego.

Obie drużyny stworzyły zacięte widowisko, a wspomniana akcja miała miejsce przy stanie 19:19. Najpierw Maciej Muzaj zdołał odbić piłkę po ataku Stephena Boyera, potem Michał Kubiak obronił atak Earvina N'Gapetha, po chwili Jenia Grebennikov popisał się kapitalną interwencją na dziewiątym metrze. Długą wymianę zakończył pojedynczy blok Nowakowskiego, który zatrzymał Trevora Clevenota.

Biało-czerwoni wygrali z Francuzami 3:0 (26:24, 25:22, 25:21) i po raz pierwszy od 2011 roku znaleźli się na podium czempionatu Starego Kontynentu. W niedzielnym finale ME 2019 Serbowie zmierzą się z reprezentacją Słowenii.