Formuła 1: Kubica ostatni, Leclerc najszybszy na trzecim treningu w Soczi

Moto

Robert Kubica (Williams) miał najgorszy czas okrążenia na trzecim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Rosji, 16. rundzie mistrzostw świata Formuły 1. Najszybszy na torze w Soczi był reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari).

Leclerc uzyskał czas 1.32,733 i wyprzedził o 0,316 partnera z zespołu Ferrari Niemca Sebastiana Vettela oraz kierowców Mercedesa: o 0,396 Brytyjczyka Lewisa Hamiltona i 0,621 Fina Valtteriego Bottasa.

 

Kubica stracił do zwycięzcy ostatniej sesji treningowej 4,209.

 

Polak plasował się na ostatniej, 20. pozycji także na dwóch piątkowych treningach. Tego dnia poinformowano także, że w związku ze zmianą elementów jednostki napędowej Kubica zostanie cofnięty na ostatnie miejsce na starcie niezależnie od tego, jak wypadnie w kwalifikacjach.

 

W klasyfikacji generalnej MŚ prowadzi Hamilton z dorobkiem 296 punktów. Drugi jest Bottas - 231, a kolejne lokaty zajmują Leclerc i Holender Max Verstappen (Red Bull) - po 200.

 

Sobotnie kwalifikacje na torze w Soczi rozpoczną się o godz. 14. Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na 13.10 polskiego czasu.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Robertem Kubicą po piątkowym treningu.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze