PŚ siatkarek: Mistrzynie świata rozgromione! Poznaliśmy triumfatora imprezy

Dziesiąta kolejka spotkań Pucharu Świata siatkarek 2019 wyłoniła triumfatora tej imprezy. Siatkarki reprezentacji Chin zaskakująco gładko uporały się z mistrzyniami świata i zwyciężczyniami niedawnych mistrzostw Europy – Serbkami. Zwycięstwem 3:0 zapewniły sobie triumf w całej imprezie, choć do rozegrania pozostała jeszcze jedna seria gier.

Mistrzynie świata oraz Europy wystąpiły bez kilku czołowych zawodniczek, mimo to w ich meczu z Chinkami liczono na zdecydowanie bardziej zacięte widowisko. Nic z tego, drużyna z Azji wygrała bardzo pewnie, jedynie w drugim secie pozwalając przeciwniczkom na przekroczenie bariery dwudziestu zdobytych punktów. W ekipie zwyciężczyń najskuteczniejsze były Ting Zhu (18) oraz Changning Zhang (16).

Chinki z bilansem 10 zwycięstw – 0 porażek i 29 punktów na koncie mają bezpieczną przewagę nad drugimi w tabeli Amerykankami (9–1, 25 punktów). Oznacza to, że reprezentacja Państwa Środka po raz piąty w historii wywalczyła to trofeum. Wcześniej triumfowała w latach 1981, 1985, 2003 oraz w poprzednim turnieju – w 2015 roku.

Przed ostatnią kolejką drugie w tabeli są siatkarki USA, a trzecie Rosjanki (8–2, 23 punkty). W spotkaniach 10. kolejki Amerykanki wygrały z Kamerunem 3:0 (w trzecim secie 25:5!), a Rosjanki pokonały Kenię 3:0. W ostatnich meczach USA zmierzy się z Koreą Południową, a Rosja z Brazylią.