Finał ME siatkarzy 2019: Serbia - Słowenia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Przed rozpoczęciem turnieju mało kto spodziewał się takiego zestawienia w meczu finałowym. Zmierzą się w nim reprezentacje Serbii i Słowenii. O ile podopieczni Slobodana Kovaca znają już smak zwycięstwa w czempionacie Starego Kontynentu, o tyle dla Słoweńców będzie to szansa na pierwszy triumf w historii. Relacja na żywo i wynik meczu Serbia - Słowenia na Polsatsport.pl.

Zarówno Słowenia, jak i Serbia były skazywane na porażki w półfinałach. W czwartek współgospodarze turnieju sensacyjnie pokonali Polaków. Był to trzeci z rzędu europejski czempionat, w którym Słoweńcy pozbawili aktualnych mistrzów świata marzeń o złocie.

 

Serbowie dzień później dokonali równie wielkiej rzeczy. Na oczach kilkunastu tysięcy kibiców w hali Bercy w Paryżu pokonali Francuzów i i po ośmiu latach zameldowali się w wielkim finale mistrzostw Europy. Wygrali wtedy w decydującym meczu 3:1 z Włochami.

 

O ile Serbowie przebrnęli przez cały turniej w znakomitym stylu wygrywając osiem spotkań z rzędu, o tyle Słowenia miała drobne potknięcia. Podopieczni Alberto Giulianniego przegrali dwa mecze grupowe, w tym z reprezentacją Macedonii Północnej.

 

W fazie pucharowej obraz gry współgospodarzy znacząco się poprawił, na co ogromny wpływ miała nieoceniona publiczność w Lublanie. Doping kibiców poniósł Słoweńców aż do wielkiego finału. Ten zostanie jednak rozegrany we Francji. Czy to nie przeszkodzi reprezentacji Słowenii w osiągnięciu historycznego sukcesu?

 

Relacja na żywo i wynik meczu Serbia - Słowenia od godziny 17:30 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie