Kolejny świetny występ Świderskiego w Grecji! Polak liderem klasyfikacji strzelców

W 5. kolejce ligi greckiej PAOK Saloniki zremisował na wyjeździe z AEK Ateny 2:2. Kolejny występ w pierwszym składzie gości rozegrał Karol Świderski. Zaprezentował się wybornie, strzelając dwa gole. Dzięki temu jest liderem klasyfikacji strzelców całych rozgrywek.

Świderski otworzył wynik w 16. minucie rywalizacji. Niespełna dziesięć minut później jego zespół mógł prowadzić już 2:0, ale Diego Biseswar nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie gospodarze doprowadzili do wyrównania w 54. minucie. Kilka chwil później przypomniał o sobie Świderski, dając ponowne prowadzenie PAOK-owi.

Ostatni cios należał jednak do miejscowych, którzy ustalili wynika na 2:2 w 79. minucie. Na boisku nie było już Świderskiego, który plac gry opuścił dwanaście minut wcześniej.

To drugi remis z rzędu PAOK-u, który w tabeli plasuje się na trzecim miejscu z dwoma punktami straty do lidera rozgrywek - Olympiakosu. AEK znajduje się na piątej lokacie z oczkiem mniej.

Świderski na swoim koncie ma już cztery gole i został samodzielnym liderem ligi greckiej.

AEK Ateny - PAOK Saloniki 2:2 (0:1)
Bramki: Dmytro Czyhrynski 54, Milos Deletic 79 - Karol Świderski 16, 58