Serie A: Dopełnienie tragedii Milanu! Koszmarny występ i porażka z Fiorentiną

Trzecia ligowa porażka Milanu z rzędu stała się faktem! Spotkanie z Fiorentiną na San Siro było dla Rossonerich okazją do rehabilitacji, jednak po koszmarnych błędach bezradni gospodarze z Krzysztofem Piątkiem w składzie przegrali 1:3. 90 minut w barwach gości rozegrał Bartłomiej Drągowski.

Mimo wielu zapowiedzi o próbie poprawy, Milan rozpoczął kolejne spotkanie zupełnie nieskoncentrowany. Po dziesięciu minutach gry Gianluigi Donnarumma wygrał jeszcze pojedynek z Federico Chiesą, jednak chwilę później fatalny błąd w środku pola popełnił Hakan Calhanoglu - ten skutkował groźnym atakiem gości poprowadzonym przez Francka Ribery'ego i ostatecznie faulem Ismaela Bennacera we własnym polu karnym. Z jedenastu metrów nie pomylił się Erick Pulgar.

Swój dorobek bramkowy otworzył już w tym sezonie Krzysztof Piątek, jednak w kolejnym spotkaniu zabrakło nici porozumienia między napastnikiem gospodarzy, a pomocnikami. Drągowski nie miał zbyt wiele pracy: jedyne zagrożenie nadeszło ze strony Suso i strzału Hiszpana z dystansu. Kibice wygwizdali swoich ulubieńców już wtedy, gdy sędzia zaprosił oba zespoły do szatni, ale po przerwie mieli ku temu jeszcze więcej powodów.

Tuż po zmianie stron groźny faul na Riberym popełnił Matteo Musacchio, a po weryfikacji VAR sędziowie byli zmuszeni wyrzucić obrońcę z boiska. Decyzją Marco Giampaolo opuścił je też Piątek, zastąpiony przez obrońcę Leo Duarte. Ciężko przypuszczać, by ta decyzja spotkała się z aprobatą kibiców. Wzmocnienie defensywy nie przyniosło jednak efektów. Rozpędzona Viola robiła na boisku niemal wszystko, na co miała ochotę.

Wynik w 66. minucie podwyższył Gaetano Castrovilli, a kilka minut później kolejny faul we własnej szesnastce popełnił Bennacer - tym razem skuteczną obroną przy rzucie karnym popisał się Donnarumma, który zablokował Federico Chiesę. Włoch zrehabilitował się jednak kilka minut później, asystując Ribery'emu.

Gospodarzy stać było tylko na honorowe, debiutanckie trafienie Rafaela Leao. Nowy napastnik Rossonerich popisał się solowym rajdem i pokonał Drągowskiego. Cały mecz na ławce rezerwowych przyjezdnych z Florencji spędził Bartłomiej Drągowski.

AC Milan - ACF Fiorentina 1:3 (0:1)
Bramki: Leao 80 - Pulgar 14 (k), Castrovilli 66, Ribery 78

AC Milan: G. Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Hernandez - Kessie (Krunić 46'), Bennacer, Calhanoglu - Suso (Castillejo 79'), Piątek (Duarte 58'), Leao.

ACF Fiorentina: Drągowski - Milenković, Pezzella, Caceres - Lirola, Pulgar, Badelj, Castrovilli (Benassi 79'), Dalbert - Chiesa (Boateng 84'), Ribery.

Żółte kartki: Bennacer - Milenkovic, Pezzella

Czerwona kartka: Musacchio (55).

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.