Serie A: Napoli ograło beniaminka. Pierwszy gol Balotellego po powrocie

Premierowe trafienie Mario Balotellego dla Brescii po powrocie do Włoch nie wystarczyło do pokonania Napoli. Wicemistrzowie kraju dwukrotnie pokonali Jesse Joronena i wygrali 2:1.

Gole dla gospodarzy strzelili Dries Mertens i Kostas Manolas. Belg wpisał się na listę strzelców po asyście Jose Callejona, a Grek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i zgranie Nikoli Maksimovicia. Co ciekawe dwóch stoperów Napoli z powodu kontuzji opuściło w drugiej połowie boisko i na środku obrony grał nominalny prawy defensor, Elseid Hysaj.

Balotelli, podobnie jak Manolas, zdobył bramkę po centrze z rzutu rożnego. W końcówce Brescia próbowała doprowadzić do remisu, jednak nie udała im się ta sztuka i Napoli wróciło na zwycięski szlak po sensacyjnej porażce z Cagliari w ostatniej kolejce (0:1).

90 minut w ekipie gospodarzy rozegrał pomocnik reprezentacji Polski, Piotr Zieliński. Inny z Polaków grający na co dzień w Napoli, Arkadiusz Milik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

SSC Napoli - Brescia Calcio 2:1 (2:0)
Bramki: Mertens 13, Manolas 45 - Balotelli 67

Żółte kartki: Manolas, Hysaj - Sabelli