Mocne słowa Borka na temat polskich młodzieżowców. "Dla mnie to jest śmieszne"

Piłka nożna

W najnowszym odcinku Cafe Futbol gościł Prezes PZPN Zbigniew Boniek. Ważną częścią dyskusji był temat młodzieżowców w klubach PKO Ekstraklasy. Odważną tezę postawił prowadzący Mateusz Borek, który odniósł się do omawianej kwestii gry młodych piłkarzy w Polsce i za granicą.

- Uznawanie 21-letniego piłkarza za młodzieżowca jest śmieszne. W normalnej piłce zawodnik w tym wieku jest podstawowym graczem i filarem drużyny. W lidze włoskiej na takich piłkarzy się stawia i mają pewną pozycję w klubach w których występują - stwierdził Borek.

 

Na przestrzeni dziesięciu kolejek PKO Ekstraklasy w obecnym sezonie, najwięcej młodzieżowców do gry wystawił Lech Poznań. Z kolei w drużynach z dołu tabeli (Korona Kielce i ŁKS Łódź) takich sytuacji było najmniej.

 

- Przez lata sekcje młodzieżowe w klubach były oderwane od seniorów i rzadko zdarzało się, żeby ci młodzi piłkarze mieli okazję trenować z pierwszym składem. Taki stan rzeczy należy sukcesywnie zmieniać, tak żeby juniorzy już w wieku 14 lat mogli ogrywać się w pierwszej drużynie - wyjaśnił Boniek.

 

Cały fragment rozmowy z Cafe Futbol w załączonym materiale wideo. 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie