Premier League: Remis w hicie kolejki

Manchester United zremisował z Arsenalem 1:1 w meczu 7. kolejki Premier League. Gola dla gospodarzy strzelił Scott McTominay. W drugiej połowie wyrównał Pierre-Emerick Aubameyang.

Początek hitu rozczarował. Obie ekipy grały schematycznie, wolno, nie podejmowały ryzyka. To przekładało się na tempo gry, które kompletnie nie pasował do standardów Premier League. Dodatkowo na pierwszy strzał trzeba było czekać ponad 20 minut! Potrzebny był jakiś zryw, błysk geniuszu którego z zawodników, bo im dłużej utrzymywałby się bezbramkowy remis, tym gorsze byłoby to widowisko.

W ostatnich minutach pierwszej połowy pojawiły się emocje. Aktywny był Bukayo Saka. Mało brakowało, a 18-latek pokonałby Davida de Geę po błędzie Andreasa Pereiry. Hiszpan obronił jednak strzał młodziana, a następnie dobitkę Matteo Guendouziego. Arsenal nie wystrzegał się jednak błędów,  a jedną z takich pomyłek na gola zamienił Scott McTominay. Szkot uderzył pięknie z dystansu, a Bernd Leno nawet nie drgnął.

Manchester United wykorzystał swoją największą broń, czyli kontratak. Dzięki prowadzeniu mógł w drugiej połowie grać tak, jak lubi najbardziej. Tak się jednak nie stało. Mało tego gospodarze sami sprezentowali wyrównującego gola Arsenalowi. Fatalne zagranie Axela Tuanzebe trafiło do Saki, ten dograł do Pierre'a Emericka Aubameyanga, który trafił do siatki. Początkowo sędzia liniowy pokazał spalonego, ale analizie VAR Kevin Friend zaliczył trafienie.

Obie ekipy próbowały zmienić jeszcze wynik, ale to im się nie udało. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Manchester United - Arsenal 1:1 (1:0)

Bramki: McTominay 45 - Aubameyang 58

Manchester United: De Gea - Young, Lindelof, Maguire, Tuanzebe - McTominay, Pogba - Pereira (74 Greenwood), Lingard (74 Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Torreira (55 Ceballos), Guendouzi - Pepe (75 Nelson), Aubameyang, Saka (80 Willock).

Żółte kartki: Rashford, Pereira, Young, Lingard - Chambers, Xhaka.