Liga Mistrzów: Atalanta przegrała na San Siro. Szachtar wygrał po golu z ostatniej akcji

Trafienie Manora Solomona z piątej minuty doliczonego czasu gry zapewniło Szachtarowi Donieck zwycięstwo w drugiej kolejce Ligi Mistrzów przeciwko Atalancie. Włosi prowadzili, mieli przewagę, ale muszą jeszcze poczekać na pierwszą wygraną w historii klubu.

Atalanta rozgrywa domowe mecze w Lidze Mistrzów na San Siro. Wszystko z powodu remontu stadionu w Bergamo. Zgodę musiały wyrazić kluby występujące na co dzień na tym obiekcie, czyli AC Milan oraz Inter. Ostatecznie doszło do porozumienia. Pierwszym rywalem podopiecznych Gian Piero Gasperiniego był Szachtar Donieck.

Włosi wyglądają w ostatnich tygodniach bardzo dobrze, a gra na kilku frontach nie odcisnęła na nich większego piętna. Mówiło się o tym sporo, zwłaszcza po fatalnym występie w pierwszej kolejce, kiedy Atalanta przegrała z Dinamem Zagrzeb 0:4. Później jednak przyszedł remis z Fiorentiną oraz wygrane z AS Roma i Sassuolo.

Od początku wtorkowego spotkania przeważała Atalanta. Po kilkunastu minutach miała doskonałą szansę, by wyjść na prowadzenie. Faulowany w polu karnym został Josip Ilicic. Słowieniec sam podszedł do jedenastki, ale jego uderzenie w świetnym stylu obronił Andrij Pjatow.

Ukraiński bramkarz popełnił za to błąd chwilę później. Dośrodkowanie Hansa Hateboera powinien raczej spokojnie wyłapać, tymczasem mu się to nie udało, co natychmiast wykorzystał Duvan Zapata. To pierwszy gol Atalanty w historii rozgrywek.

Gospodarze nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. Szachtar z każdą minutą był coraz groźniejszy, a chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Junior Moraes wykorzystał ładne podanie Alana Patricka, trafiając do siatki.

Atalanta za wszelką cenę walczyła o pełną pulę, lecz strzały Rusłana Malinovskiego i Luisa Muriela nie znalazły drogi do siatki. Szachtarowi wystarczył jeden kontratak w piątej minucie doliczonego czasu gry, by Dodo zagrał do Manora Solomona, a ten z drobnymi problemami zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Atalanta - Szachtar 1:2 (1:1)

Bramki: Zapata 28 - Moraes 41, Solomon 90+5

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Andrea Masiello (68. Luis Muriel), Jose Luis Palomino - Hans Hateboer (57. Robin Gosens), Marten de Roon, Mario Pasalic, Timothy Castagne - Josip Ilicic (57. Rusłan Malinowski), Duvan Zapata, Alejandro Gomez

Szachtar: Andrij Pjatow - Serhij Bolbat (90+3. Dodo), Serhij Kriwcow, Mykoła Matwijenko, Ismaily - Alan Patrick (69. Manor Solomon), Taras Stepanenko - Marlos (86. Jewhen Konopljanka), Viktor Kovalenko, Taison - Junior Moraes

Żółte kartki: Ilicic, de Roon, Toloi, Malinowski - Kriwcow, Stepanenko, Bolbat

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.