Liga Mistrzów: Krychowiak i spółka nie dali rady Atletico

Wyjazdy do Rosji nie należą do najłatwiejszych także dla europejskich potentatów. Ciężka przeprawa czekała Atletico Madryt w Moskwie, jednak Lokomotiw z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Hiszpański zespół wygrał 2:0.

Uskrzydlony wyjazdowym zwycięstwem w 1. kolejce Lokomotiw marzył o sprawieniu kolejnej niespodzianki, tym razem większego kalibru. Gościem RZD Arena w Moskwie było naszpikowane gwiazdami Atletico, ale to właśnie przyjezdni byli tego wieczoru zespołem dominującym.

Swojego dorobku bramkowego nie powiększył znajdujący się w wybornej formie strzeleckiej Krychowiak. Do siatki trafiali tylko goście. Wynik mógł i powinien już w pierwszej połowie Diego Costa, który chybił z... metra, mając przed sobą tylko pustą bramkę.

Podopieczni Diego Simeone dopięli swego po zmianie stron, szybko wysuwając się na dwubramkowe prowadzenie. Tuż po przerwie Guilherme "na raty" pokonał Joao Felix, a już dziesięć minut później było 2:0.

Tym razem Portugalczyk zainicjował akcję, a Diego Costa wyłożył piłkę Thomasowi Parteyowi - Ghańczyk musiał już tylko wpakować piłkę do pustej bramki. Tym samym Rojiblancos odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Champions League - po tym, jak w heroicznych okolicznościach udało się uratować remis z Juventusem w pierwszej kolejce.

W drugiej połowie świetną okazję na gola miał Krychowiak, którego jednak w wielkim stylu dwukrotnie zatrzymał Oblak. Słoweński bramkarz najpierw obronił strzał z woleja reprezentanta Polski, a następnie dobitkę.

Lokomotiw Moskwa - Atletico Madryt 0:2 (0:0)
Bramki: Joao Felix 48, Thomas 58

Lokomotiw: Guilherme - Vladislav Ignatjev (80. Eder), Vedran Corluka, Benedikt Howedes, Maciej Rybus - Cerqueira Paim, Dmitri Barinov, Grzegorz Krychowiak - Joao Mario, Rifat Zhemaletdinov (33. Bryan Idowu), Fedor Smolov (83. Aleksandr Kolomeytsev)

Atletico: Jan Oblak - Santiago Arias, Felipe, Jose Gimenez, Renan Lodi - Koke (87. Angel Correa), Saul Niguez, Thomas Partey - Joao Felix (84. Mario Hermoso), Diego Costa (77. Thomas Lemar), Alvaro Morata

Żółte kartki: Ignatjev, Mario - Thomas.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.