Liga Mistrzów: Skromne zwycięstwo PSG w Stambule. Premierowy gol Icardiego

We wtorkowym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów w 2. kolejce grupy A, Galatasaray uległo u siebie Paris Saint-Germain 0:1. Zwycięskiego gola dla paryżan strzelił Mauro Icardi, dla którego było to pierwsze trafienie w nowych barwach.

Piłkarze PSG w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów robili Real Madryt (3:0). Z kolei "Galata" dwa tygodnie temu bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Club Brugge. We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu grupy A, Real został zatrzymany przez belgijską ekipę. Club Brugge zdołał zremisować 2:2 na Santiago Bernabeu.

Natomiast w pierwszej połowie na Turk Telekom Stadium w Stambule działo się niewiele. W 11. minucie goście stworzyli pierwszą okazję. Angel Di Maria oddał strzał głową, ale jego uderzenie zatrzymał w efektownym stylu Fernando Muslera.

Co ciekawe sędzia Szymon Marciniak w końcówce pierwszej połowy żółtą kartką ukarał szkoleniowca PSG – Thomasa Tuchela. Niemiecki trener zbyt żywiołowo reagował na niektóre decyzji polskiego arbitra.

Już na początku drugiej odsłony niezłą okazję do strzelenia gola miał ponownie Di Maria, ale jego próba została zablokowana. Chwilę później, w 53. minucie francuska ekipa dopięła swego. Pablo Sarabia otrzymał doskonałe prostopadłe podanie i będąc w polu karnym zagrał do Icardiego, który strzałem do pustej bramki dał prowadzenie.

Gospodarze starali się strzelić gola wyrównującego. Mający dwie okazje Radamel Falcao najpierw został zatrzymany przez obrońców, a następnie jego uderzeniem z rzutu wolnego okazało się niecelne. Ostatecznie paryska ekipa minimalnie wygrała nad Bosforem.

Galatasaray Stambuł - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)

Bramka: Icardi 52

Galatasaray: Fernando Muslera - Mariano Ferreira, Christian Luyindama, Marcao, Yuto Nagatomo (77. Omer Bayram) - Younes Belhanda (62. Sofiane Feghouli), Steven Nzonzi, Ryan Donk , Jean Michael Seri, Ryan Babel (64. Florin Andone) - Radamel Falcao

PSG: Keylor Navas - Thomas Meunier, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Idrissa Gueye, Marquinhos, Marco Verratti - Pablo Sarabia (71. Eric Maxim Choupo-Moting), Angel Di Maria (83. Ander Herrera), Mauro Icardi (61. Kylian Mbappe)

Żółte kartki: Marcao - Icardi, Di Maria, Herrera

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.