Puchar Świata siatkarek: Gwiazda Chin z kolejnym trofeum

Siatkówka
Puchar Świata siatkarek: Gwiazda Chin z kolejnym trofeum
fot. PAP

W niedzielę zakończyły się zmagania siatkarek w Pucharze Świata w Japonii. Niepokonane Chinki obroniły trofeum, a gwiazda tego zespołu Zhu Ting "zgarnęła" najważniejszą nagrodę, najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju. Siatkarka zdobyła dla swojego zespołu 178 punktów.

Chinki przez tegoroczną edycję Pucharu Świata przeszły jak burza, deklasując przeciwniczki i nie przegrywając żadnego spotkania na jedenaście rozegranych.

 

 
 
 
View this post on Instagram

champion 🇨🇳

A post shared by Zhu Ting (@zhuting1129) on Sep 29, 2019 at 8:31am PDT

 

Zdecydowanym liderem reprezentacji Chin jest jedna z najbardziej cenionych i utytuowanych siatkarek Zhu Ting. 25-latka poprowadziła swój zespół do złotego medalu PŚ i "zgarnęła" do swojej kolekcji statuetkę MVP turnieju, a także nagrodę dla najlepszej przyjmującej. 

Prócz kompletu zwycięstw, najcenniejszego krążka turnieju, zawodniczki zza Wilkiego Muru zdominowały nagrody indywidualne turnieju, zdobywając statuetki aż w pięciu kategoriach.

 

Przyjmujące: Zhu Ting (Chiny), Kelsey Robinson (USA)

 

Środkowe: Irina Koroleva (Rosja), Yan Ni (Chiny)

 

Libero: Wang Mengjie (Chiny)

 

Rozgrywająca: Ding Xia (Chiny)

 

Atakująca: Andrea Drews (USA)

 

MVP: Zhu Ting (Chiny)

 

Zhu Ting już wielokrotnie była wyróżniana nagrogami indywidualnymi największych imprez. W swojej bogatej kolekcji ma m.in. MVP igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, wielokrotne MVP Ligi Mistrzyń, Ligi Narodów, Klubowych Mistrzostw Świata, Mistrzostw Świata.

 

Przyjmująca trzy ostatnie sezony spędziła w tureckim Vakifbank Stambuł. Po rozgrywkach 2018/19 Chinka ogłosiła, że chce wrócić do rodzimego kraju, by lepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich 2020. Od 2019 roku będzie reprezentować barwy klubu Tianjin Bridgestone.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie