Puchar Świata: Tunezja - Argentyna. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W drugim dniu zmagań Pucharu Świata siatkarzy dojdzie do starcia reprezentacji Tunezji z Argentyną. Ci pierwsi na inaugurację zmagań przegrali z Polakami 0:3, podczas gdy Albicelestes niespodziewanie pokonali Stany Zjednoczone 3:2. Faworytami środowego starcia są niewątpliwie siatkarze z Ameryki Południowej. Czy dojdzie jednak do niespodzianki? Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Tunezyjczycy w poprzedniej edycji Pucharu Świata ponieśli same porażki. Tegoroczne rozgrywki także zaczęli od niepowodzenia, aczkolwiek należy zaznaczyć, że ich rywal należał do najmocniejszych. Mowa oczywiście o reprezentacji Polski, która grając zmiennikami nie miała zbyt wielu problemów z pokonaniem Tunezji 3:0. Ci drudzy postraszyli mistrzów świata w drugiej partii, zdobywając 23 punkty. Najlepiej punktującym w ekipie z Afryki północnej był Hamza Nagga, który zdobył dziesięć oczek.

 

Argentyńczycy w 2015 roku zajęli solidne piąte miejsce w Pucharze Świata, ustępując jedynie takim potęgom jak Rosja, Polska, Włochy oraz Stany Zjednoczone. To właśnie z tymi ostatnimi, obrońcami tytułu, mieli okazję zmierzyć się w pierwszej serii gier. Albicelestes prowadzili już 2:0, ale Amerykanie rzutem na taśmę obudzili się, doprowadzając do tie-breaka. W nim emocji nie brakowało, a o trzy punkty lepsi okazali się siatkarze z Ameryki Południowej. Ze świetnej strony zaprezentował się Martina Ramos, który zapisał na swoim koncie 20 punktów. Niewiele gorszy występ zaliczyli Augustin Loser, w przypadku którego nazwisko nie odzwierciedla potencjału (18 pkt.), a także Jan Martinez Franchi (16 pkt.).

 

Prestiżowy triumf Argentyńczyków nad USA powoduje, że są oni zdecydowanym faworytem konfrontacji z Tunezją. Każdy inny wynik niż pewna wygrana tych pierwszych będzie upatrywana jako spore zaskoczenie. Przekonamy się czy Tunezyjczycy są w stanie przerwać fatalną passę porażek, o co będzie jednak bardzo trudno.

 

WYNIKI I TABELA PUCHARU ŚWIATA

 

Relacja i wynik na żywo meczu Tunezja - Argentyna od godz. 5:30 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze