Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam upokorzył Valencię

To był fatalny wieczór dla wszystkich kibiców Valencia CF. Ich ulubieńcy przegrali gładko z Ajaksem Amsterdam 0:3. Holendrzy z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy H.

Mecz zaczął się wyśmienicie dla gości. W 8. minucie Hakim Ziyech popisał się przepięknym uderzeniem zza pola karnego, nie dając żadnych szans stojącemu w bramce Valencii Jasperowi Cillessenowi. Gospodarze mieli znakomitą okazję, by wyrównać. W 25. minucie Dani Parejo podszedł do rzutu karnego i... posłał piłkę nad bramką!

Niewykorzystana sytuacja zemściła się bardzo szybko. Goście przedarli się w pole karne Valencii, gdzie Donny van de Beek zagrał do niepilnowanego Quincy’ego Promesa, który strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie Ajaksu Amsterdam na 2:0. Gospodarze ruszyli do ataku i niewiele brakowało, by zdobyli bramkę. W 38. minucie Rodrigo trafił z kilku metrów w słupek.

Na początku drugiej połowy gospodarze mieli kolejne okazje. W 47. minucie na posterunku był Andre Onana, który w fantastyczny sposób obronił strzał Ferrana Torresa. Sto dwadzieścia sekund później znów miał okazję się, by się wykazać. Tym razem szczęśliwie parując piłkę na słupek. Gol w końcu padł, ale strzelili go goście. W 67. minucie uczynił to Van de Beek.

Dla Valencii była to pierwsza porażka przed własną publicznością w starciu z holenderską drużyną.

Valencia CF - Ajax Amsterdam 0:3 (0:2)

Bramki: Ziyech 8, Promes 34, Van de Beek 67

Valencia CF: Jasper Cillessen – Daniel Wass, Ezequiel Garay, Gabriel, Jaume Costa – Ferran Torres (76. Denis Czeryszew), Dani Parejo, Francis Coquelin (70. Thierry Correia), Goncalo Guedes – Rodrigo, Maxi Gomez (57. Lee Kang-in)

Ajax Amsterdam: Andre Onana – Sergino Dest, Joel Veltman, Daley Blind, Nicolas Tagliafico – Edson Alvarez, Donny van de Beek (88. Siem de Jong), Lisandro Martinez – Hakim Ziyech (85. Klaas-Jan Huntelaar), Dusan Tadić, Quincy Promes (81. David Neres)

Żółte kartki: Costa, Lee, Garay - Veltman, Tagliafico, Martinez, Martinez, Onana, Promes

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.