Mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków może się odbyć bez kibiców gości

Piłka nożna
Mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków może się odbyć bez kibiców gości
fot. Cyfrasport

Wojewoda wielkopolski wszczął postępowanie administracyjne ws. wydania decyzji o zamknięciu sektora gości na poznańskim stadionie podczas najbliższego meczu Lech - Wisła Kraków. Sobotnie spotkanie piłkarskie zostało zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka.

Jak poinformował w środę Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu (WUW), decyzję wojewody Zbigniewa Hoffmanna poprzedziła ocena bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas ostatniego meczu Lecha z Widzewem Łódź we Wronkach (Wielkopolskie). 21 września – jak przypomniał WUW – podczas meczu "doszło do prowokacyjnego zachowania kibiców przyjezdnych – spalenia flagi Kolejorza".

 

Wniosek o zamknięcie sektora kibiców gości wraz z analizą stanu bezpieczeństwa przedstawił wojewodzie komendant wojewódzki policji w Poznaniu. Wskazał, że podczas sobotniego meczu KKS Lech Poznań z Wisłą Kraków jest możliwe naruszenie porządku publicznego.

 

Według wojewody, z policyjnych analiz przygotowanych wynika, że jest duże prawdopodobieństwo powtórzenia incydentów z wcześniejszych meczów Lecha z Wisłą.

 

"Może to doprowadzić do zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego nie tylko na stadionie, ale i w mieście czy na szlakach komunikacyjnych. Przyjąłem stanowisko policji i uważam, że na pierwszym miejscu zawsze musimy stawiać bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego w tym przypadku wszcząłem postępowanie w sprawie zamknięcia sektora gości" – zaznaczył wojewoda.

 

Zamknięcie trybuny gości na poznańskim stadionie ma dotyczyć tylko najbliższego meczu w sobotę, 5 października. "W ocenie policji, mimo użycia wszystkich dostępnych policyjnych sił i środków należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia naruszeń porządku oraz ekscesów chuligańskich podczas przemieszczania się kibiców na i po meczu oraz w jego trakcie" – podał WUW.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze