Pochettino: Gol Lewandowskiego do szatni zmienił losy meczu

Trener Tottenhamu Mauricio Pochettino był załamany wynikiem spotkania z Bayernem Monachium (2:7) w drugiej kolejce Champions League. Według niego kluczowa okazała się bramka Roberta Lewandowskiego. - Dla nas to był ogromny cios. Straciliśmy wiarę. Ten gol zmienił losy spotkania - powiedział w rozmowie z Mateuszem Borkiem.

Mateusz Borek: To trudny dzień dla Pana i Pana drużyny. Wynik jest rozczarowujący, ale trzeba przyznać, że na początku Son miał kilka bardzo dobrych okazji.

Mauricio Pochettino: Czujemy się bardzo rozczarowani, bo nie graliśmy tak słabo, jak wskazuje na to rezultat. W ostatnich minutach spotkania straciliśmy trzy gole. Myślę, że to nie do końca oddaje obraz gry. Pierwsze 45 minut w naszym wykonaniu było dobre. Nieszczęśliwy gol do szatni wpadł tuż przed przerwą. To spowodowało zmianę w naszej postawie. Niestety druga połowa i końcówka meczu to już lekka katastrofa.

Akcja Roberta Lewandowskiego z ostatnich minut pierwszej połowy była decydująca?

Oczywiście. Dla nas to był ogromny cios. Straciliśmy wiarę. Ten gol zmienił losy spotkania.

Ostatnie krótkie pytanie. Wejście Thiago Alcantary wniosło wiele jakości. Miało to duży wpływ na wygląd meczu?

To niesamowity zawodnik. Trudno jednak stwierdzić czy to faktycznie było decydujące. Przegrywaliśmy 1:2, w drugiej połowie szybko straciliśmy kolejną bramkę. To wszystko zmieniło. Graliśmy z drużyną, która ma tak szybkich zawodników, jak Coman, Gnabry czy Lewandowski. Musieliśmy zaryzykować, a to przyniosło kolejne gole dla Bayernu. Dla nas to fatalny wynik.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.