Reprezentacja Italii, podobnie jak Polska, jeszcze kilka dni temu rywalizowała w mistrzostwach Europy, odpadając w ćwierćfinale z Francuzami. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego nie zaliczy również do udanych pierwszego meczu na tegorocznym Pucharze Świata w Japonii, gdzie rywalem byli gospodarze zmagań. Zaskakiwać może nie tylko trumf siatkarzy z Kraju Kwitnącej Wiśni, ale także jego rozmiary - 3:0 (25:17,25:19,25:21). Najlepiej punktującym we włoskim zespole był... Holender, Dick Kooy. 31-letni przyjmujący z włoskim paszportem zdobył 12 oczek.

 

Amerykanie w pierwszej serii gier stoczyli zacięty i emocjonujący bój z Argentyńczykami. Ci drudzy prowadzili już w setach 2:0, lecz ostatecznie kibice byli świadkami tie-breaka. W nim Albicelestes wygrali 15:12 i ostatecznie sprawili niemałą niespodziankę. Liderem reprezentacji Stanów Zjednoczonych był zdobywca 18 punktów Aaron Russell.

 

Starcie dwóch najlepszych ekip poprzedniej edycji Pucharu Świata z pewnością dodaje smaczku tej rywalizacji. Podobnie jak fakt, że jedni i drudzy zaczęli tegoroczne zmagania od porażek. Na parkiecie zobaczymy wiele gwiazd światowego formatu. Komu uda się wejść na zwycięską ścieżkę?

 

Obie reprezentacje ostatni raz mierzyły się ze sobą w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Wówczas Włosi wygrali 3:1.

 

WYNIKI I TABELA PUCHARU ŚWIATA SIATKARZY

 

Relacja i wynik na żywo meczu Włochy - USA od godz. 8:00 na Polsatsport.pl.