Liga Europy: Wyniki 2. kolejki fazy grupowej

Początek października to kolejne emocje związane z europejskimi pucharami. W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Europy nie brakowało zaskakujących rezultatów. Rozczarować mogło spotkanie AZ Alkmaar z Manchesterem United, które zakończyło się bezbramkowym remisem. W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów Feyenoord pokonał FC Porto 2:0. Poniżej przedstawiamy wyniki drugiej serii gier.

Bramki dla Feyenoordu w starciu z utytułowanym portugalskim klubem zdobyli w drugiej połowie Jens Toornstra i Rick Karsdorp.

W innym meczu grupy G szkocki Rangers FC, pogromca Legii Warszawa w 4. rundzie eliminacji LE, przegrał na wyjeździe z Young Boys Berno 1:2.

W tej grupie wszystkie drużyny mają po trzy punkty.

Zwycięstwa nie odniósł w czwartek Manchester United. "Czerwone Diabły", które spisują się przeciętnie na krajowym podwórku, zremisowały w nieco eksperymentalnym składzie na wyjeździe z AZ Alkmaar 0:0. Mają w grupie L cztery punkty, podobnie jak Partizan Belgrad, który wygrał na wyjeździe z FK Astana 2:1.

W Budapeszcie Ferencvaros przegrał w grupie H z Łudogorcem Razgrad 0:3, choć goście od 43. minuty grali w dziesiątkę. Jacek Góralski wystąpił od 57. minuty w bułgarskiej ekipie, a jego klubowy kolega Jakub Świerczok nie zmieścił się w kadrze meczowej.

Mecz poprowadzili polscy sędziowie, z Bartoszem Frankowskim jako głównym.

Co ciekawe, oba zespoły zagrały ze sobą w lipcu w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Łudogorec przegrał wówczas dwukrotnie (1:2 i 2:3), a w rewanżu Świerczok nie wykorzystał rzutu karnego.

Łudogorec prowadzi w tabeli grupy H z kompletem sześciu punktów i imponującym bilansem bramkowym 8-1.

W serii meczów zakończonych późnym wieczorem zwraca uwagę m.in. wysokie zwycięstwo Arsenalu nad Standardem Liege. "Kanonierzy", choć bez kilku gwiazd w podstawowym składzie, zwyciężyli 4:0 i po dwóch kolejkach mają komplet punktów w grupie F, pozostając bez straconej bramki (7-0).

W czwartek dwie bramki dla Arsenalu zdobył na początku spotkania 18-letni Brazylijczyk Martinelli, a po jednej Joseph Willock i Hiszpan Dani Ceballos.

Dynamo Kijów, z Tomaszem Kędziorą w składzie, w spotkaniu grupy B zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z FC Lugano. Ukraiński zespół zgromadził dotychczas cztery punkty i zajmuje w tabeli drugie miejsce, za mającym taki sam dorobek punktowy FC Kopenhaga.

Spotkanie grupy A w Luksemburgu pomiędzy F91 Dudelange i Karabachem Agdam z Azerbejdżanu (1:4) zostało przerwane w trakcie pierwszej połowy na ponad 20 minut. Powodem był latający nad murawą dron, z flagą Górskiego Karabachu. To separatystyczny region, należący formalnie do Azerbejdżanu, zamieszkały w większości przez Ormian i funkcjonujący jako niepodległe państwo, choć nieuznawane przez kraje na świecie.

Liderem w grupie A z kompletem punktów jest Sevilla, która tym razem pokonała u siebie APOEL Nikozja 1:0.

W stawce 48 drużyn po raz trzeci z rzędu zabrakło polskiej. Finał LE zostanie rozegrany 27 maja w Gdańsku.

Wyniki 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy:

FC Astana - Partizan 1:2 (0:1)

AZ Alkmaar - Manchester United 0:0

Basaksehir - Borussia Moenchengladbach 1:1 (0:0)

Besiktas - Wolverhampton 0:1 (0:0)

Sporting Braga - Slovan Bratysława 2:2 (1:1)

Dudelange - Karabach 1:4 (0:3)

Guimaraes - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.