Biorąc pod uwagę, że najgorszym wynikiem Marqueza w tym sezonie, pomijając wywrotkę w Austin, jest drugie miejsce, zadanie nie wydaje się być zbyt trudnym.

 
Zawodnicy MotoGP po raz drugi staną na starcie GP Tajlandii. Ubiegłoroczny sukces Marqueza na torze w Buriram, przybliżył go wtedy do tytułu mistrzowskiego. Nie był to jednak prosty wyścig, ze względu na charakterystykę toru. Trzy niezwykle długie proste sprzyjały niezwykle silnemu Ducati, podczas gdy temperatura i gorsza przyczepność pomogły Yamasze. W tym roku Marquez ma do dyspozycji dużo mocniejszą maszynę, która w jego rękach jest niezwykle silną bronią przeciw rywalom.
 
Czy rzeczywiście Tajlandia, będzie miejscem triumfu Marqueza? Jest to wielce prawdopodobne, bo zarówno Ducati, jak i Yamaha w ostatnich wyścigach zdają się nie posiadać wiedzy by zatrzymać Marca. Znakiem zapytania będzie postawa Fabio Quartararo, który po GP Aragonii nie krył niezadowolenia, a w wypowiedziach przed najbliższym weekendem tryskał optymizmem. Najlepszy debiutant może być tym, który popsuje fetę Marquezowi.
 
Wszystkie sesje treningowe, kwalifikacje i wyścigi na żywo na Polsatsport.pl oraz Ipli.