PŚ siatkarzy 2019: Reprezentacja Polski – kto zostaje w Japonii, kto wraca do kraju?

Siatkówka
PŚ siatkarzy 2019: Reprezentacja Polski – kto zostaje w Japonii, kto wraca do kraju?
fot. Polsat Sport

Polscy siatkarze od zwycięstw nad Tunezją (3:0) oraz Japonią (3:1) rozpoczęli zmagania w Pucharze Świata. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, część zawodników na tych meczach zakończyła swój udział w turnieju i wróci do kraju. W kolejnych spotkaniach mają zagrać w większości zawodnicy, którzy znaleźli się w składzie na zakończone w miniony weekend mistrzostwa Europy.

Polacy występy w mistrzostwach Europy zakończyli w minioną sobotę. Pokonali wówczas w meczu o trzecie miejsce reprezentację Francji 3:0. Puchar Świata w Japonii startował już trzy dni później – w środę 1 października. W tej sytuacji trener Vital Heynen musiał dać odpocząć brązowym medalistom ME i w dwóch pierwszych meczach skorzystał z graczy, którzy nie znaleźli się w składzie na czempionat Starego Kontynentu. Jednak już w meczu z Japonią zrobił drobny wyłom w tej kwestii, bo na parkiecie pojawili się  Artur Szalpuk oraz Jakub Kochanowski.
 
Po dwóch meczach do kraju powrócą następujący zawodnicy: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz (rozgrywający), Piotr Łukasik, Tomasz Fornal, Rafał Szymura (przyjmujący), Bartłomiej Lemański, Michał Szalacha (środkowi) oraz Jakub Popiwczak (libero). Do pracy w klubie wróci również jeden z asystentów Heynena – Jakub Bednaruk. 
 
W dalszej części turnieju do drużyny ma dolecieć z Polski Michał Kubiak, który zastąpi Bartosza Kwolka. Jeszcze przed zakończeniem imprezy ekipę ma opuścić również Bartosz Kurek.
 
Skład na dalszą część Pucharu Świata siatkarzy 2019:
 
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda.
przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.
atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj.
środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski.
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.
 
W tej szesnastce znalazło się więc dwunastu brązowych medalistów ME 2019. Z tamtej turniejowej czternastki brakuje jedynie Dawida Konarskiego i Piotra Nowakowskiego. Natomiast Huber, Kaczmarek, Kwolek i Kurek to zawodnicy, którzy nie wystąpili w finałach ME.
 
Polacy po pokonaniu 3:0 Tunezji i 3:1 Japonii mają jeszcze do rozegrania dziewięć spotkań w tej edycji PŚ. Zagrają kolejno z USA, Argentyną, Włochami, Rosją, Egiptem, Australią, Brazylią, Kanadą oraz Iranem. Rywalizacja zakończy się 15 października.
 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze