El. Euro 2020: Loew podjął decyzję w sprawie bramkarza

Piłka nożna
El. Euro 2020: Loew podjął decyzję w sprawie bramkarza
fot. PAP

Już 13 października reprezentacja Niemiec rozegra kolejny mecz w ramach eliminacji Euro 2020. Rywalem mistrzów świata z 2014 roku będzie Estonia. Selekcjoner naszych zachodnich sąsiadów podjął decyzję, kto będzie numerem jeden w bramce.

W Niemczech debata na temat numeru jeden między słupkami reprezentacji jest jeszcze bardziej zażarta niż w naszym kraju. Wśród Biało-Czerwonych kibiców nie brakuje zwolenników Łukasza Fabiańskiego oraz Wojciecha Szczęsnego, a podobny casus istnieje pomiędzy Manuelem Neuerem i Marc-Andre ter Stegenem. W przypadku tego drugiego duetu, większość ekspertów optuje za golkiperem Barcelony, który regularnie zbiera świetne recenzje za występy w Dumie Katalonii.

 

To jednak Neuer konsekwentnie był do tej pory wybierany jako podstawowy bramkarz reprezentacji Niemiec. Joachim Loew najwidoczniej darzy pełnym zaufaniem piłkarzy, z którymi zdobywał największe laury z mistrzostwem świata na czele w 2014 roku. Bramkarz Bayernu nawet wobec słabszej dyspozycji bądź powrotu po kontuzji, zakładał bluzę z numerem "1".

 

Nie inaczej będzie w najbliższym meczu eliminacyjnym przeciwko Estonii. Loew co prawda postawił na kompromis, ponieważ Ter Stegen zaprezentuje się w towarzyskim starciu 9 października z Argentyną, lecz to właśnie Neuer zagra w meczu o punkty cztery dni później.

 

33-letni Neuer w pierwszej reprezentacji Niemiec rozegrał jak dotąd 90 spotkań, a występuje w niej od 2009 roku. Z kolei jego młodszy o sześć lat konkurent w dorosłej kadrze zadebiutował w 2012 roku i wystąpił w niej 22-krotnie.

 

Reprezentacja Niemiec po pięciu kolejkach eliminacji Euro 2020 znajduję się na pierwszym miejscu w grupie C z bilansem czterech zwycięstw oraz jednej porażki. Identyczny dorobek ma druga w tabeli Irlandia Północna.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze