NHL: "Błyskawice" ósmy raz z rzędu wygrały u siebie mecz otwarcia

Hokeiści Tampa Bay Lightning po raz ósmy z rzędu wygrali pierwszy mecz w sezonie ligi NHL we własnej hali. W czwartek pokonali Florida Panthers 5:2. Najwięcej bramek - 10 - padło tego dnia w Nowym Jorku, gdzie Rangers odnieśli zwycięstwo nad Winnipeg Jets 6:4.

"Błyskawice" mają w swoim składzie najlepszego strzelca ligi z poprzedniego sezonu Nikitę Kuczerowa. Rosjanin rozgrywki 2019/20 zaczął od gola i asysty. Pozostałe bramki dla gospodarzy zdobyli Kevin Shattenkirk, Ondrej Palat, Pat Maroon i Erik Cernak. Do zwycięstwa najlepszej drużyny poprzedniego sezonu w rozgrywkach regularnych (mieli na koncie 62 wygrane) przyczynił się również bramkarz Andriej Wasilewski, który zaliczył 35 udanych interwencji. Autorami trafień dla gości byli Vincent Trocheck i Mike Hoffman.

Finaliści rywalizacji o Puchar Stanleya sezonu 2018/19 na inaugurację wygrali teraz na wyjeździe z Dallas Stars 2:1. Oba gole gości zdobyli w pierwszych sześciu minutach spotkania, a bramkarza gospodarzy pokonali wówczas Brett Ritchie i Danton Heinen. Honorowe trafienie dla Stars zanotował Roope Hintz. Ekipa z Dallas podczas tego meczu straciła z powodu kontuzji trzech zawodników.

Rzuty karne potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy meczu w Raleigh, gdzie zespół Carolina Hurricanes pokonał Montreal Canadiens 4:3. O triumfie miejscowych przesądziła bramka Dougie Hamiltona.

Emocji nie brakło w Nowym Jorku, gdzie w pierwszych dwóch tercjach Rangers trzykrotnie mieli jednobramkową przewagę, ale za każdym razem Jets doprowadzali do remisu. W ostatniej części pojedynku gospodarze nie dali już szansy rywalom na nawiązanie walki. Dla bramkarza Rangers Henrika Lundqvista, który zaliczył 43 obrony, był to 450. wygrany mecz w NHL. Został szóstym zawodnikiem występującym na tej pozycji, który może pochwalić się takim osiągnięciem.