MŚ w boksie: Szlachcic awansowała do 1/8 finału

Sporty walki

Kinga Szlachcic (Boksing Zielona Góra) wygrała w sobotę jednogłośnie na punkty z Algierką Hadjilą Kheelif 5:0 i awansowała do 1/8 finału kategorii 57 kg mistrzostw świata w boksie. Turniej odbywa się w rosyjskim mieście Ułan Ude.

We wtorkowej walce, której stawką będzie ćwierćfinał, rywalką Polki będzie złota medalistka ubiegłorocznych MŚ w wadze 54 kg Tajwanka Lin Yu-Ting. Do tej pory na ringu w Uład Ude zaprezentowały się dwie podopieczne trenerki Karoliny Michalczuk; w czwartek Natalia Rok (LKS Myszków) przegrała z Wietnamką Thi Tam Nguyen 1:4 w 1/16 finału kat. 51 kg.

W kolejnych dniach boksować będą: Aneta Rygielska (60 kg, Pomorzanin Toruń), Karolina Koszewska (69 kg, Legia FC Warszawa) i Elżbieta Wójcik (75 kg, KB Karlino).

Podczas niedawnych mistrzostw Europy w Hiszpanii srebrne medale zdobyły: Rygielska (64 kg) i Wójcik (75 kg), a brązowy Sandra Kruk (57 kg). Natomiast w czerwcu w Igrzyskach Europejskich na Białorusi po złoto sięgnęła Koszewska (69 kg), a z brązowymi krążkami wróciły: Sandra Drabik (51 kg) i Wójcik (75 kg).