Do tego sezonu Krychowiak był traktowany jako defensywny pomocnik, którego zadaniem jest tylko przerwanie akcji przeciwnika i podanie piłki do bardziej kreatywnego kolegi. Teraz jednak wygląda to inaczej. Polak jest ważną postacią, jeśli chodzi o ofensywę Lokomotiwu Moskwa. Gra bliżej bramki rywala, co poskutkowało niespodziewaną formą strzelecką. W 14. meczach uzbierał już 6 goli i 3 asysty!

 

Czy w reprezentacji Polski może nawiązać do takich wyników?

 

- Grzegorz ma wspaniały okres w lidze rosyjskiej. Gra wyżej. To pozycja, na której może grać w reprezentacji - powiedział na konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek.

 

Ważną kwestią przed meczami z Łotwą oraz Macedonią Północną jest obsada lewej obrony. Do tej pory na tej pozycji grali m.in. Arkadiusz Reca oraz Bartosz Bereszyński, który jest nominalnym prawym defensorem.

 

- Jesteśmy w tak komfortowej sytuacji, w jakiej dawno nie byliśmy. Dwóch naszych graczy lewonożnych gra regularnie. Mam nadzieję, że ze zdrowiem Macieja Rybusa będzie wszystko w porządku. W Macedonii Północnej w trakcie rozgrzewki musiał otrzymać zastrzyk, bo ból był bardzo silny. Na pewno nie ma pełnego komfortu, ale w drużynie klubowej spisuje się bardzo dobrze. Arkadiusz Reca zaczął grać w SPAL, co mnie bardzo cieszy.

 

Po sześciu kolejkach w tabeli grupy G eliminacji Euro 2020 prowadzi Polska z 13 punktami. O dwa wyprzedza Słowenię, a o trzy Austrię. Dalej sklasyfikowane są Macedonia Płn. i Izrael - po osiem. Tabelę zamyka Łotwa z zerowym dorobkiem i bardzo złym bilansem bramek 1-21. 

W czwartek Polacy zagrają z Łotwą, a w niedzielę - z Macedonią Północną.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020