Brzęczek wykorzysta skuteczność Krychowiaka?

Piłka nożna

Czy Jerzy Brzęczek rozważy wystawienie Grzegorza Krychowiaka na nieco innej pozycji niż do tej pory? Polski pomocnik prezentuje rewelacyjną skuteczność na początku tego sezonu, co może przełożyć się również na lepszą grę reprezentacji Polski w eliminacjach EURO 2020.

Do tego sezonu Krychowiak był traktowany jako defensywny pomocnik, którego zadaniem jest tylko przerwanie akcji przeciwnika i podanie piłki do bardziej kreatywnego kolegi. Teraz jednak wygląda to inaczej. Polak jest ważną postacią, jeśli chodzi o ofensywę Lokomotiwu Moskwa. Gra bliżej bramki rywala, co poskutkowało niespodziewaną formą strzelecką. W 14. meczach uzbierał już 6 goli i 3 asysty!

 

Czy w reprezentacji Polski może nawiązać do takich wyników?

 

- Grzegorz ma wspaniały okres w lidze rosyjskiej. Gra wyżej. To pozycja, na której może grać w reprezentacji - powiedział na konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek.

 

Ważną kwestią przed meczami z Łotwą oraz Macedonią Północną jest obsada lewej obrony. Do tej pory na tej pozycji grali m.in. Arkadiusz Reca oraz Bartosz Bereszyński, który jest nominalnym prawym defensorem.

 

- Jesteśmy w tak komfortowej sytuacji, w jakiej dawno nie byliśmy. Dwóch naszych graczy lewonożnych gra regularnie. Mam nadzieję, że ze zdrowiem Macieja Rybusa będzie wszystko w porządku. W Macedonii Północnej w trakcie rozgrzewki musiał otrzymać zastrzyk, bo ból był bardzo silny. Na pewno nie ma pełnego komfortu, ale w drużynie klubowej spisuje się bardzo dobrze. Arkadiusz Reca zaczął grać w SPAL, co mnie bardzo cieszy.

 

Po sześciu kolejkach w tabeli grupy G eliminacji Euro 2020 prowadzi Polska z 13 punktami. O dwa wyprzedza Słowenię, a o trzy Austrię. Dalej sklasyfikowane są Macedonia Płn. i Izrael - po osiem. Tabelę zamyka Łotwa z zerowym dorobkiem i bardzo złym bilansem bramek 1-21. 

W czwartek Polacy zagrają z Łotwą, a w niedzielę - z Macedonią Północną.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze