Deroo podpisał kontrakt z nowym klubem

Siatkówka
Deroo podpisał kontrakt z nowym klubem
fot. CyfraSport

Po czterech sezonach spędzonych w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Sam Deroo podpisał kontrakt z Dynamem Moskwa. Tym samym potwierdziły się spekulacje, łączące reprezentanta Belgii z nowym zespołem.

27-letni Belg podpisał kontrakt z zespołem na miesiąc przed startem rozgrywek tamtejszej ekstraklasy. Dynamo potrzebowało wzmocnienia na pozycji przyjmującego ze względu na długotrwałą kontuzję Taylora Sandera. Doznał kontuzji ramienia w czasie przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 i opuści cały nadchodzący sezon.
 
Deroo w ZAKSIE występował od 2015 roku. Był niezwykle ważną postacią drużyny, z którą wywalczył m.in. trzy tytuły mistrza Polski (2016, 2017, 2019) oraz dwukrotnie Puchar Polski (2017, 2019). 
 
Wcześniej reprezentował barwy Volleyteam Roeselare (2010–12), Pallavolo Modena (2012–14) oraz Blu Volley Werona (2014–15).
 
Dynamo znacząco przebudowało skład względem poprzedniego sezonu i z pewnością mierzy w zdobycie tytułu mistrzowskiego. W zespole obejrzymy między innymi Stephana Maara czy Maksima Żygałowa.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze