Lider z powołania 2019: Świderski wyróżniony

Inne
Lider z powołania 2019: Świderski wyróżniony
fot. Cyfrasport

Prezes ZAKSY Kędzierzyn Koźle Sebastian Świderski został laureatem czwartej edycji programu "Lider z powołania". Były reprezentant Polski w siatkówce otrzymując wyróżnienie w kategoriach "Lider w sporcie" oraz "Lider w zarządzaniu".

To był czarty finał programu "Lider z powołania", którego organizatorem jest polsko-angielski magazyn Why Story. Celem jest promowanie pozytywnych postaw i dążenia do rozwoju poprzez wyłonienie kluczowych postaci w różnych dziedzinach, m.in. sporcie i zarządzaniu.

 

26 i 27 września na Uniwersytecie Rzeszowskim odbył się dwudniowy Kongres, którego tematem przewodnim było „Od pasji do prawdziwego sukcesu” – Cechy (wrodzone i nabyte), rola i sytuacja współczesnego Lidera: mentora, społecznika, artysty, sportowca, motywatora czy efektywnie zarządzającego przedsiębiorstwem, instytucją – sprawnego ekonomisty. Zwieńczeniem dwudniowego Kongresu było nagrodzenie laureatów.

 

Kapituła nagrody "Lider z powołania" przyznawała wyróżnienia w kilku kategoriach. Poza wyłonieniem liderów w sporcie i zarządzaniu, wskazano też postaci wyróżniające się swoją postawą i działaniem w biznesie, nauce i edukacji, medycynie, innowacjach, turystyce, sztuce, wskazano też liderów rozwoju lokalnego i regionalnego, a także społecznego. 

 

W rozmowie z organizatorem Why Story Sebastian Świderski opowiedział o wyzwaniach, z jakimi łączy się zarządzanie klubem sportowym.

 

– Na tym stanowisku trzeba podejmować niekiedy bardzo trudne decyzje. Bywa że robi się to wbrew własnej woli i sumieniu. Sentymenty należy niestety odsunąć na bok, gdy w grę wchodzą finanse i możliwości zarówno drużyny, jak i klubu – mówił, podkreślając jak ważne jest wsparcie biznesowe partnerów w walce o najwyższe cele, a takie ambicje ma Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

- Stabilizacja finansowa jest niezwykle istotna i będę robił wszystko, by ją zachować. Wiele polskich klubów zmaga się z rozmaitymi problemami. Szukają nowych źródeł dochodów, sponsorów, partnerów biznesowych. My mamy szczęście, że naszym właścicielem i głównym sponsorem są Zakłady Azotowe Kędzierzyn i cała Grupa Azoty, która bardzo mocno wspiera sport w naszym kraju - podsumował Sebastian Świderski.

 

Obok Sebastiana Świderskiego w sporcie wyróżnieni zostali: Czesław Lang – dyrektor generalny Lang Team oraz dyrektor generalny Tour de Pologne, Bertus Servaas – prezes Vive Textile Recycling oraz PGE Vive Kielce, Waldemar Fornalik – trener Piasta Gliwice, Bogdan Wenta – prezydent Kielc oraz Katarzyna Kowalik – trener personalny.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze