Ekstraliga hokejowa: Poszukiwany w sprawie pobicia Turtiainena z zarzutem rozboju

Zimowe
Ekstraliga hokejowa: Poszukiwany w sprawie pobicia Turtiainena z zarzutem rozboju
fot. PAP

Zarzut dokonania rozboju postawiła prokuratura poszukiwanemu w związku z piątkowym pobiciem hokeisty GKS Katowice przed meczem ekstraligi w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna zgłosił się we wtorek do prokuratury. Podczas przesłuchania nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

- Poszukiwany się sam zgłosił, przedstawiono mu zarzut dokonania rozboju. Został zatrzymany, decyzja w sprawie środka zapobiegawczego jeszcze nie zapadła. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu – powiedział prokurator rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju Jacek Rzeszowski.

 

Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Zawodnik katowickiego klubu Jaakko Turtiainen został zaatakowany podczas rozgrzewki poza lodowiskiem. Uderzono go z tyłu w głowę. Dwaj napastnicy zabrali mu klubową koszulkę i uciekli samochodem.

 

Policjanci zatrzymali już 15-letniego chłopca, potem ustalili personalia drugiego napastnika. W sobotni wieczór, za zgodą prokuratury, opublikowano wizerunek drugiego z potencjalnych napastników, 29-letniego wiceprezesa miejscowego pierwszoligowego klubu piłkarskiego.

 

Katowickiemu hokeiście nic groźnego się nie stało. Mecz się nie odbył, gdyż zawodnicy i sztab szkoleniowy gości odmówili gry. Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd Polskiej Hokej Ligi.

 

Poszukiwany mieszkaniec Jastrzębia–Zdroju we wcześniejszym oświadczeniu przekazanym przez jego pełnomocnika jednemu z lokalnych portali zapowiedział dobrowolne zgłoszenie się do prokuratury. Napisał, że zdarzenie wyglądało inaczej niż to było przedstawione w przekazach medialnych. Zadeklarował pełną współpracę z organami ścigania, złożył Finowi wyrazy swojego ubolewania z powodu zajścia, zaznaczając przy tym, iż nie dopuścił się przestępstwa.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze