Frankowski doceniony w USA. Polak wybrany do jedenastki kolejki MLS

Pomocnik Chicago Fire Przemysław Frankowski został wybrany przez władze amerykańskiej Major League Soccer do jedenastki kolejki. Polak został w ten sposób doceniony za świetny mecz poniedziałkowy mecz z Orlando City, w którym zdobył dwie bramki.

24-letni Przemysław Frankowski ma za sobą niezwykle udany tydzień. Polak został powołany przez trenera Jerzego Brzęczka do reprezentacji Polski na mecze eliminacji Euro 2020 z Łotwą (10 października) i Macedonią Północną (13 października), a później rozegrał bardzo udane spotkanie ostatniej kolejki sezonu zasadniczego MLS, w którym Chicago Fire wygrało na wyjeździe z Orlando City 5:2.

W 67. minucie meczu Frankowski uderzył piłkę piętą z jedenastu metrów, stojąc tyłem do bramkarza Orlando Briana Rowe'a i nie dając mu szans na obronę. Kolejną bramkę Polak zdobył na trzy minuty przed końcem meczu. Było to czwarte i piąte trafienie Frankowskiego w tym sezonie. Wcześniej strzelał gole w meczach z New England, Columbus Crew oraz Dallas. Polak w 31 spotkaniach zanotował także siedem asyst.

W jedenastce kolejki MLS Polak znalazł się m.in. w towarzystwie Carlosa Veli, byłego piłkarza Wisły Kraków Zdenka Ondraska, a także bramkarza Cincinnati Przemysława Tytonia, który zachował czyste konto w wyjazdowym meczu z DC United.

Przypomnijmy, że Frankowski znalazł się w jedenastce kolejki także po wrześniowym meczu z FC Dallas, w którym strzelił gola i zaliczył asystę. Wówczas w najlepszej "jedenastce" towarzyszyli mu m.in. Zlatan Ibrahimović oraz Nani.

Chicago Fire zakończyło fazę zasadniczą na ósmym miejscu w konferencji wschodniej z dorobkiem 42 punktów i nie awansowało do fazy play-off.