Aktualnie Polacy zajmują pierwsze miejsce w Grupie G z 13 punktami (4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka). Na drugim miejscu znajduje się mająca 11 punktów Słowenia, a na trzecim Austria, która zgromadziła o jeden punkt mniej. Kolejne w tabeli są Izrael i Macedonia Północna, mające po osiem punktów, a także Łotwa, która przegrała wszystkie sześć meczów i ma zerowy dorobek punktowy oraz kompromitujący bilans bramek 1:21.

 

Polska zapewni sobie awans do turnieju finałowego Euro 2020 już za kilka dni, jeśli wygra spotkania z Łotwą i Macedonią Północną, a jednocześnie w obu najbliższych kolejkach Austria zdobędzie nie więcej niż trzy punkty, a Izrael nie więcej niż cztery.

 

W najbliższych dniach niezwykle ciekawie w kontekście walki o awans na Euro 2020 zapowiadają się także mecze Holandia - Irlandia Północna, Czechy - Anglia, Islandia - Francja, Szwecja - Hiszpania i oczywiście Słowenia - Austria.

 

Terminarz i plan transmisji październikowych meczów el. ME 2020:

 

Czwartek, 10 października

 

16:00 Kazachstan - Cypr (15:50 Polsat Sport NA ŻYWO)
18:00 Białoruś - Estonia
20:45 Słowacja - Walia
20:45 Rosja - Szkocja (20:35 Polsat Sport Premium 1 NA ŻYWO)
20:45 Holandia - Irlandia Północna (20:35 Polsat Sport Extra NA ŻYWO)
20:45 Łotwa - Polska (20:35 Polsat Sport NA ŻYWO, studio od 18:00)
20:45 Belgia - San Marino
20:45 Chorwacja - Węgry
20:45 Macedonia Płn. - Słowenia (20:35 Polsat Sport Premium 2 NA ŻYWO)
20:45 Austria - Izrael (20:35 Polsat Sport News NA ŻYWO)
23:30 Magazyn skrótów (Polsat Sport)

 

Piątek, 11 października

 

20:45 Turcja - Albania (20:35 Polsat Sport Premium 1 NA ŻYWO)
20:45 Ukraina - Litwa
20:45 Czarnogóra - Bułgaria
20:45 Czechy - Anglia (20:35 Polsat Sport NA ŻYWO)
20:45 Islandia - Francja (20:35 Polsat Sport Extra NA ŻYWO)
20:45 Portugalia - Luksemburg (20:35 Polsat Sport News NA ŻYWO)
20:45 Andora - Mołdawia
23:30 Magazyn skrótów (Polsat Sport)

 

Sobota, 12 października

 

15:00 Gruzja - Irlandia (14:50 Polsat Sport News NA ŻYWO)
18:00 Dania - Szwajcaria (17:50 Polsat Sport Extra NA ŻYWO)
18:00 Wyspy Owcze - Rumunia (17:50 Polsat Sport News NA ŻYWO)
18:00 Bośnia i Hercegowina - Finlandia
20:45 Malta - Szwecja
20:45 Liechteinstein - Armenia
20:45 Włochy - Grecja (20:35 Polsat Sport Extra NA ŻYWO)
20:45 Norwegia - Hiszpania (20:35 Polsat Sport News NA ŻYWO)
23:30 Magazyn skrótów (Polsat Sport)

 

Niedziela, 13 października

 

15:00 Kazachstan - Belgia (14:50 Polsat Sport Extra NA ŻYWO)
18:00 Cypr - Rosja
18:00 Węgry - Azerbejdżan
18:00 Białoruś - Holandia (17:50 Polsat Sport Extra NA ŻYWO)
18:00 Szkocja - San Marino (17:50 Polsat Sport News NA ŻYWO)
20:45 Estonia - Niemcy (20:35 Polsat Premium 1 NA ŻYWO)
20:45 Walia - Chorwacja (20:35 Polsat Sport Extra NA ŻYWO)
20:45 Słowenia - Austria (20:35 Polsat Sport News NA ŻYWO)
20:45 Polska - Macedonia Północna (20:35 Polsat Sport NA ŻYWO, studio od 18:00)
23:30 Magazyn skrótów (Polsat Sport)

 

Poniedziałek, 14 października

 

20:45 Mołdawia - Albania
20:45 Islandia - Andora
20:45 Kosowo - Czarnogóra
20:45 Bułgaria - Anglia (20:35 Polsat Sport Extra NA ŻYWO)
20:45 Litwa - Serbia
20:45 Ukraina - Portugalia (20:35 Polsat Sport News NA ŻYWO)
20:45 Francja - Turcja (20:35 Polsat Sport NA ŻYWO)
23:30 Magazyn skrótów (Polsat Sport)

 

Wtorek, 15 października

 

18:00 Finlandia - Armenia
20:45 Wyspy Owcze - Malta
20:45 Szwecja - Hiszpania (20:35 Polsat Sport NA ŻYWO)
20:45 Gibraltar - Gruzja
20:45 Rumunia - Norwegia
20:45 Grecja - Bośnia i Hercegowina
20:45 Liechtenstein - Włochy (20:35 Polsat Sport Premium 2 NA ŻYWO)
20:45 Szwajcaria - Irlandia (20:35 Polsat Sport Premium 1 NA ŻYWO)
20:45 Izrael - Łotwa (20:35 Polsat Sport News NA ŻYWO)
23:30 Magazyn skrótów (Polsat Sport)