El. ME 2020: Polscy piłkarze dotarli do Rygi

Piłka nożna
El. ME 2020: Polscy piłkarze dotarli do Rygi
fot. Cyfrasport

Piłkarze reprezentacji Polski po godzinnym locie dotarli w środowe południe do Rygi. Zamieszkali w hotelu w zabytkowym centrum miasta, a kilka godzin później przeprowadzą trening przed czwartkowym meczem z Łotwą w eliminacjach Euro 2020.

W przeciwieństwie do wielu poprzednich zgrupowań reprezentacji, tym razem kadrowiczów nie witali pod hotelem kibice. Na gorący doping piłkarze będą mogli liczyć natomiast w czasie meczu. Z Polski spodziewanych jest prawie trzy tysiące fanów.

 

Przed hotelem stała skromna grupa dziennikarzy, a pierwszy powitał drużynę Jerzego Brzęczka starszy pracownik hotelowy w służbowym uniformie i eleganckim cylindrze.

 

Tradycyjnie najpierw do hotelu wszedł selekcjoner, a następnie pracownicy sztabu i piłkarze. Przed budynkiem i w recepcji nie było łowców autografów, więc szybko poszli na górę.

 

Hotel kadrowiczów jest położony w zabytkowym centrum miasta, kilkaset metrów od rzeki Dźwiny. Obok niego znajduje się gmach Łotewskiej Opery Narodowej. Nieopodal stoi Pomnik Wolności, symbol niepodległości tego państwa, a także popularny Zegar Laima, którego wskazówki odmierzają czas w Rydze. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w stolicy Łotwy, punkt zbiórki dla wielu mieszkańców oraz turystów.

 

W godzinach popołudniowych piłkarze Brzęczka przeprowadzą trening na stadionie Daugava, gdzie w czwartek o 20.45 (czyli 21.45 miejscowego czasu) zagrają z gospodarzami.

 

Powrót do Polski przewidziany jest bezpośrednio po meczu. Kolejne dwa dni selekcjoner i jego podopieczni spędzą na przygotowaniach do niedzielnego spotkania z Macedonią Północną w Warszawie.

 

Po sześciu kolejkach w tabeli grupy G eliminacji Euro 2020 prowadzi Polska z 13 punktami. O dwa wyprzedza Słowenię, a o trzy Austrię. Dalej sklasyfikowane są Macedonia Płn. i Izrael - po osiem. Tabelę zamyka Łotwa z zerowym dorobkiem.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze