Liga Młodzieżowa UEFA: Minimalna porażka Korony Kielce z mistrzem Hiszpanii

Piłkarze Korony Kielce przegrali 0:1 z Realem Saragossa w pierwszym meczu 1. rundy ścieżki mistrzowskiej Ligi Młodzieżowej UEFA. Mistrzowie Hiszpanii nie wykorzystali wielu znakomitych sytuacji, a plany pokrzyżował im bramkarz Jakub Osobiński. Rewanż odbędzie się 23 października w Kielcach.

Piłkarze Korony Kielce do lat 19 rozpoczęli zmagania w Lidze Młodzieżowej UEFA od pierwszej rundy ścieżki mistrzowskiej. Znajdują się w niej ekipy, których seniorscy odpowiednicy nie zdołali zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W zeszłym sezonie Korona z dużą przewagą wygrała Centralną Ligę Juniorów, czego efektem był awans do europejskich pucharów.

Los nie był jednak łaskawy dla podopiecznych Sławomira Grzesika. Real Saragossa to mistrz Hiszpanii, który najpierw wygrał fazę zasadniczą w Hiszpanii (podział na siedem grup, zwycięzcy oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca awansuje do fazy play off). W fazie play off (ćwierćfinał, półfinał oraz finał) gracze Ivana Martineza nie stracili nawet bramki! W decydującym starciu pokonali po rzutach karnych Villarreal.

W tym sezonie spisują się równie dobrze. Po pięciu kolejkach mają na koncie komplet 15 punktów. Mistrzowie Hiszpanii średnio strzelają prawie trzy gole na jedno spotkanie. Kielczan czekała trudna przeprawa.

Nic dziwnego, że od początku to Real starał był przeważającą stroną. Kielczanie bronili się jednak bardzo dobrze, świetnie się przesuwali, nie zostawiając miejsca przeciwnikom. Po pewnym czasie nieco opadli z sił, dzięki czemu mistrzowie Hiszpanii stworzyli kilka groźnych sytuacji. Jedną z nich na gola zamienił Andres Borge Prawy obrońca podłączył się do akcji ofensywnej i z trudnej pozycji zaskoczył Jakuba Osobińskiego.

Bramkarz Korony miał co robić zwłaszcza na początku drugiej połowy. Obronił m.in. sytuację sam na sam z Jaime Sancho oraz uderzenia Luisa Carbonella i Miguela Puche. Pierwsze dziesięć minut po wznowieniu gry po przerwie było znakomite w wykonaniu piłkarzy z Saragossy i tylko dzięki świetnej postawie Osobińskiego Korona przegrywała zaledwie 0:1.

Gospodarze grali finezyjnie oraz na wielkim luzie, jednak mistrzowie Polski zdołali przetrwać największy napór. Po upływie godziny mieli znakomitą okazję do wyrównania, lecz Artur Piróg nie zdołał pokonać Guillermo Acina.

Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Realu.

Real Saragossa - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramka: Borge 43.

Real Saragossa: Guillermo Acin - Andres Borge, Javier Hernandez, Alejandro Frances, Angel Lopez - Ivan Castillo (90+1 Miguel Soler), Francho Serrrano (82 Diego Marin), Marc Esteban(69 Alejandro Vela) - Jaime Sancho (90+3 Marvin Kombe), Luis Carbonell (86 Ivan Azon), Miguel Puche.

Korona Kielce: Jakub Osobiński - Dawid Więckowski, Bartosz Prętnik, Łukasz Bujak, Gracjan Kloc (65 Jakub Cukrowski) - Mateusz Sowiński, Oskar Sewerzyński (74 Jakub Konstantyn), Piotr Lisowski (65 Iwo Kaczmarski) - Jakub Górski, Artur Piróg (87 Kacper Rogoziński), Dawid Lisowski.

Żółte kartki: Jimenez - Więckowski.

Transmisja rewanżowego spotkania Korona Kielce - Real Saragossa w środę 23 października od 15.50 w Polsacie Sport Premium 1.